
Oktoober on rahvusvaheline rinnavähi vastu võitlemise kuu
Onkoloogia 15. oktoobril toimub juba 16. aastat üleeuroopaline teavituskampaania Rinna Tervise Päev, millega tuletatakse tütarlastele ja naistele meelde tervislike eluviiside tähtsust rinnavähi ennetamisel ning rinnavähi varajase avastamise võimalusi.
ITK onkoloogiajuht: vähijuhtumite kasv Eestis nõuab kiiritusravi kättesaadavuse parandamist
Onkoloogia Aastal 2030 diagnoositakse Eestis ligi 11 000 esmast vähijuhtumit, mistõttu tuleb Eestis parandada kiiritusravi kättesaadavust, leiab Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) onkoloogiakeskuse juht dr Elen Vettus.
Eelmisel aastal vajas vähiravi üle 50 000 inimese
Onkoloogia 2022. aastal tasus Tervisekassa 51 000 inimese pahaloomulise kasvaja ravi eest. Vähkkasvajaga kaasnevaid operatsioone, raviteenuseid ja vähiravimeid rahastas Tervisekassa enam kui 171 miljoni euro eest. Seda on varasema aastaga võrreldes 13 miljonit eurot rohkem.
TAI: 2020. aastal diagnoositi Eestis 8225 vähi esmasjuhtu
Onkoloogia Tervise Arengu Instituudi (TAI) hallatava vähiregistri andmetel diagnoositi 2020. aastal 8225 vähi esmasjuhtu, neist meestel 4190 ja naistel 4035. Meestel esines kõige sagedamini eesnäärme-, kopsu- ning käär- ja pärasoolevähki ja naistel rinnavähki, naha mittemelanoomi ning käär- ja pärasoolevähki.
Kisqali® (ribotsikliib) näitab kõige pikemat üldise elulemuse mediaankestust, millest on seni teatatud HR+/HER2– kaugelearenenud rinnavähi korral
Partnerite uudised Kisqali (ribotsikliib) on CDK4/6 inhibiitor, mille kohta on kõige rohkem kliiniliste uuringute tõendeid ja ainus CDK4/6 inhibiitor, mille kasulikkus üldise elulemuse (OS) osas on tõestatud MONALEESA programmi kõigis kolmes III faasi uuringus – hormoonretseptor-positiivne, inimese epidermaalse kasvufaktori retseptor 2-negatiivne (HR+/HER2–) kaugelearenenud rinnavähiga naistel erinevate endokriinsete partnerravimitega sõltumata menopausi staatusest või ravireast.