Onkoloogia

Eelmisel aastal vajas vähiravi üle 50 000 inimese
Onkoloogia 2022. aastal tasus Tervisekassa 51 000 inimese pahaloomulise kasvaja ravi eest. Vähkkasvajaga kaasnevaid operatsioone, raviteenuseid ja vähiravimeid rahastas Tervisekassa enam kui 171 miljoni euro eest. Seda on varasema aastaga võrreldes 13 miljonit eurot rohkem.
TAI: 2020. aastal diagnoositi Eestis 8225 vähi esmasjuhtu
Onkoloogia Tervise Arengu Instituudi (TAI) hallatava vähiregistri andmetel diagnoositi 2020. aastal 8225 vähi esmasjuhtu, neist meestel 4190 ja naistel 4035. Meestel esines kõige sagedamini eesnäärme-, kopsu- ning käär- ja pärasoolevähki ja naistel rinnavähki, naha mittemelanoomi ning käär- ja pärasoolevähki.
Kisqali® (ribotsikliib) näitab kõige pikemat üldise elulemuse mediaankestust, millest on seni teatatud HR+/HER2– kaugelearenenud rinnavähi korral
Partnerite uudised Kisqali (ribotsikliib) on CDK4/6 inhibiitor, mille kohta on kõige rohkem kliiniliste uuringute tõendeid ja ainus CDK4/6 inhibiitor, mille kasulikkus üldise elulemuse (OS) osas on tõestatud MONALEESA programmi kõigis kolmes III faasi uuringus – hormoonretseptor-positiivne, inimese epidermaalse kasvufaktori retseptor 2-negatiivne (HR+/HER2–) kaugelearenenud rinnavähiga naistel erinevate endokriinsete partnerravimitega sõltumata menopausi staatusest või ravireast.
Konverents „Naised ja vähk“ avab meeskonnatööle keskenduva konverentside seeria
Koolitused Selle aasta konverentsi „Naised ja vähk“ eesmärgiks on meditsiinitöötajatele teadvustada, millised sagedasemad vähipaikmed Eesti naistel esinevad ning millised aspektid on nende vähipaikmete varajases käsitluses olulised, kirjutab onkoloog Jana Jaal.
Veebiseminar: Immuunravi onkoloogias
Koolitused Immuunsüsteem mängib olulist rolli nii kasvaja arengus kui ka vähivastases ravis ja seetõttu peetakse immuunravi üheks lootustandvamaks vähiravi suunaks onkoloogias. 5. oktoobril toimuval veebiseminaril tuuakse välja värskeim ülevaade ning uudised immuunravi vallas ja keskendutakse ravi kõrvaltoimetele ning nende varajasele märkamisele ja ennetamisele. Teema paremaks näitlikustamiseks arutletakse ka põnevate haigusjuhtude üle.
Lapseea kasvajad kui harvikhaigused
Onkoloogia Lapseea harvaesinevate kasvajate sümptomid, kliiniline kulg ja diagnoosini jõudmise aeg võivad olla erinevad. Küllalt sageli avastatakse tuumorid juhuslikult muude uuringute käigus või siis, kui kasvaja on oma suuruse, metastaatilise leviku või hormonaalsete muutuste tõttu tekitanud sümptomeid.