Endokrinoloogia

Hüpoglükeemia – mitte ainult diabeedi korral
Endokrinoloogia Hüpoglükeemia ehk madal veresuhkru tase on sageli seostatav diabeediga või diabeedi raviks kasutatavate preparaatidega, aga siiski mitte alati. Leidub mitmeid teisi hüpoglükeemia vähem ja rohkem huvitavaid põhjuseid, mis võivad esineda ka diabeediga patsientidel ja mida tuleks seetõttu meeles pidada.
Boehringer Ingelheim ja Lilly esitlesid kardiovaskulaarsete tulemusnäitajatega uuringu CARMELINA® lõplikke tulemusi Trajenta® (linagliptiin) kohta
Partnerite uudised Boehringer Ingelheim ja Eli Lilly and Company esitlesid kardiovaskulaarsete tulemusnäitajatega pikaajalise uuringu CARMELINA® lõplikke tulemusi. Uuringus vaadeldi Trajenta® (linagliptiin) toimet kardiovaskulaarsetele ja renaalsetele ohutuse tulemusnäitajatele täiskasvanud patsientidel, kes põevad 2. tüüpi diabeeti ja kellel on suur südame- ja/või neeruhaiguse tekkerisk.
2. tüüpi diabeeti põdevatel noortel on ravimite efektiivsus väiksem
Endokrinoloogia 2. tüüpi diabeedi (T2DM) raviks kasutatavad vahendid ei ole noortel nii tõhusad haiguse progressiooni pidurdamisel kui täiskasvanutel. T2DM-i haigestumine noorte ja laste hulgas on järjest sagenev probleem, kusjuures nendel on haigus agressiivsem kui täiskasvanutel.
TÜ Eesti geenivaramu tutvustas Euroopale uudset diabeedikalkulaatorit
Endokrinoloogia Diabeedikalkulaator on teadusuuringutel põhinev rakendus, mis ennustab, kui suure tõenäosusega inimene diabeeti haigestub. Geeniandmeid ja elustiili näitajaid kasutades arvutab diabeedikalkulaator haigestumisriski täpsemalt kui varasemad.
Ülle Jakovlev: 2. tüüpi diabeetiku kardiovaskulaarsete riskide vähendamise võimalused
Partnerite uudised Diabeedi olemasolu iseenesest on juba kardiovaskulaarsete haiguste riskifaktor, tuletas endokrinoloog dr Ülle Jakovlev Ida-Tallinna Keskhaiglast meelde kõrge riskiga patsienti käsitleva konverentsil peetud ettekandes.