Pediaatria

Kuidas ära tunda tsüklilise oksendamise sündroomi?
Pediaatria Tsüklilise oksendamise sündroom on senini täpselt teadmata tekkepõhjuste ja -mehhanismidega ägedaid stereotüüpseid oksendamishooge ja oksendamishoogudega kaasnevaid vaevusi põhjustav haigusseisund, mis kulgeb vaheldumisi hea enesetunde perioodidega.
Kutse: ootame patsiente osalema kasvuhormooni teadusuuringus REAL-5
Partnerite uudised Ootame osalejaid kasvuhormooni teadusuuringusse REAL-5. REAL-5 on uue pikatoimelise kasvuhormooni annuse määramise uuring, mille eesmärgiks on hinnata üks kord nädalas manustatava somapatsitaani toimet ja ohutust võrreldes üks kord päevas manustatava Norditropin® -iga lühikesekasvulistel lastel, kes sündisid oma gestatsioonivanuse kohta väikestena ning ei saavutanud kasvu normiväärtusi hiljemalt 2. eluaastaks. Laste kasvuhäire põhjus võib olla ebaselge. Uuring laste kasvuhäirete ravist võiks pakkuda huvi Teile ja Teie patsientide peredele.
Tallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab 25. tegutsemisaastat
PediaatriaTallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Eile õhtul toimus juubeli puhul pidulik vastuvõtt Eesti Filmimuuseumis, mille raames näidati fondi ajalugu ja tänapäeva tutvustavat dokumentaalfilmi „Helduse tund“.

Mis on imikute ja väikelaste kõhukinnisus ja kuidas sellega hakkama saada?
PediaatriaLapse kõhukinnisuse tõttu paluvad lapsevanemad sageli nõuandeid ja ravisoovitusi pereõelt, perearstilt, lastearstilt ja apteekrilt. Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku lastearst Oivi Uibo kirjutab, et enne nõuannete ja ravisoovituste andmist peab olema nõuandjale teada, kas lapsel on üldse tegemist kõhukinnisusega.

Lasteravimite komitee ekspert: peaksime usaldama kliinilistest uuringutest saadud kasu
Pediaatria Euroopa Ravimiameti lasteravimite komitee (PDCO) juht dr Dirk Mentzer rääkis intervjuus Med24-le sellest, kuidas saaks edendada ravimite väljatöötamist pediaatria valdkonnas ning rõhutas lastel läbiviidavate kliiniliste uuringute olulisust.
Adik Levini praktika on tänaseni ülemaailmseks eeskujuks
PediaatriaLastearst Adik Levinit, kes töötas aastatel 1979-2004 Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhatajana ning lubas esimesena maailmas emadel haiglaravi vajavate vastsündinute juurde jääda, ajab tuntus ja tunnustus taga veel pikki aastaid pärast haiglatöölt lahkumist.