Laste toitumine: lapsevanemate küsimused imiku toitmise kohta on sagedased

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
21. oktoobril Tallinnas toimuval konverentsil räägitakse laste toitumisest: lapsevanematel tekib sagedasti küsimusi lisatoidu andmise, isutuse, kõhukinnisuse, toidu koguste kohta.

Imiku toitmisest teeb ettekande dr Tiia Voor. Dr Voor nendib, et perearstid ja –õed terve imiku toitmise küsimustega tema poole ei pöördu - küllap on neil olemas piisav info ja teadmised. „Kui imikul on mingi toiduallergia kahtlus, siis suunavad perearstid lapse testimisele ja sõltuvalt tulemustest anname edasisist nõu juba lapsevanemale,“ selgitab dr Voor.

Küll aga tekib sagedasti küsimusi lapsevanematel: „Vastan kliinik.ee portaalis lastearstile esitatud küsimustele ja seal küsitakse näiteks lisatoidu andmise, isutuse, kõhukinnisuse, toidu koguste kohta.“

„Õnneks on lapsevanema piisavalt targad ega hakka oma väikese alla aastase lapse (imiku) peal katsetama imelikke söömistrende, aga suuremate laste puhul võib nii juhtuda. Üsna sageli kahtlustatakse piima allergianähtude tekkes, aga sedagi alusetult pigem väikelastel (1-3-aastased),“ räägib dr Voor.

 

Dr Oivi Uibo annab konverentsil nõu, kuidas märgata alatoitumust lapseeas ning dr Mari-Liis Kumm täiendab teda haigusjuhtudega, aitamaks perearstidel ja -õdedel neid patsiente paremini üles leida.

Kliiniline psühholoog Kai Teeäär räägib sellest, kuidas toetada lapsevanemat lapse söömisprobleemide korral.

 

Kava ja registreerumine

Jaga