
Kroonilise südamepuudulikkusega patsiendi käsitlus esmatasandil ja suunamine südamepuudulikkuse kabineti õe iseseisvale vastuvõtule
Partnerite uudised Perearstidel on täita keskne roll kroonilise südamepuudulikkusega patsiendi raviteekonnal. Esmatasandi ülesanne on teha südamepuudulikkuse kahtlusega patsiendil esmane diagnostika, osaleda multidistsiplinaarse meeskonna töös perioodil, mil patsient on spetsialisti jälgimisel, ning tagada palliatiivne ravi (1).
Südamepuudulikkusega patsientide seksuaalelu probleemid ei peaks jääma tähelepanuta
Kardioloogia Sageli ei märka südamepuudulikkusega tegelevad tervishoiutöötajad patsientide seksuaaleluga seotud probleeme, kuid selleteemaline nõustamine on oluline, et parandada patsientide ravijärgimust ning vältida kõrvaltoimete hirmus omapäi ravimite ärajätmist.
Digitaalsete võimaluste kasutamine kardioloogi ja perearsti koostöös
Partnerite uudised Digitaalmeditsiin on kiiresti arenev valdkond. Patsiendile tehtud uuringud, analüüsid, epikriisid on digiloos nähtavad, see omakorda aitab arstil paremini patsienti käsitleda ja vältida ilmaasjata uuringute kordamist.
Balti ateroskleroosiühingu konverents: uued võimalused ateroskleroosi diagnostikas ja ravis
Partnerite uudised Kuigi võrreldes 90ndate algusaastatega on suremus Eestis südame-veresoonkonna haigustesse (SVH) langenud üle 50%, on haiguskoormus Balti riikides endiselt väga suur. Uued võimalused nii ateroskleroosi diagnostikas kui ravis pakuvad arstidele vastuseid küsimustele, millega igapäevatöös silmitsi seistakse. Konverentsi korraldaja prof Margus Viigimaa annab ülevaate detsembri alguses Tallinnas toimuva Balti ateroskleroosiühingu konverentsi teemadest.
Kuidas parandavad SGLT2 inhibiitorid ja GLP-1 retseptori agonistid kardiovaskulaarseid tulemusnäitajaid?
Kardioloogia Viimastel aastatel on mitmetes diabeediravimite kardiovaskulaarse ohutuse uuringutes leitud, et nii mõnigi uus diabeediravim võib lisaks sellele, et on ohutu kardiovaskulaarhaigustega patsientidel, anda kasulikke toimeid ka nendele patsientidele, kelle ravi peamine eesmärk ei ole vereglükoosi taseme vähendamine.