Veebiseminar: mida peaks teadma tsüstilisest fibroosist?

Lisa kalendrisseVeebiseminar: mida peaks teadma tsüstilisest fibroosist?07-05-2024 14:0007-05-2024 16:30Europe/TallinnVeebiseminar: mida peaks teadma tsüstilisest fibroosist?*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 07. Mai 2024
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

Tsüstiline fibroos (TF) on kõige levinum oluliselt eluiga lühendav pärilik haigus Euroopas, mille puhul on häiritud normaalse koostisega keha sekreetide tootmine, mis omakorda mõjutab erinevate organsüsteemide toimimist. Tsüstiline fibroos kahjustab peamiselt patsientide kopse ja seedetrakti. TF ei ole veel väljaravitav haigus, kuid on olemas erinevad ravivõimalused, et haigust kontrolli all hoida. Paljudes Euroopa riikides on kättesaadav TF modulaatorravi, mis on andnud selle haiguse ravis väga häid tulemusi. Veebiseminaril annamegi ülevaate tsüstilise fibroosi diagnoosimisest, olemusest ja ravivõimalustest.

 

Koolitust modereerib Piret Rospu, Tabasalu Perearstikeskuse perearst.

14.00–15.30
Tsüstiline fibroos – nüüd ka täiskasvanute haigus – Viktoria Ivanova, Tartu Ülikooli Kliinikumi pulmonoloog, Eesti ja Euroopa Kopsuarstide seltside liige
15.30–16.00
Kas olen lihtsalt õde TF patsiendile? – Riina Kubja, Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna õde
16.00–16.30
Arutelu

 

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 07.05. kell 11.00.

Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.