September 2017

September 2017

Arhiiv

Telli ajakiri koju

Antibiootikumid veterinaarmeditsiinis

Kõik me teame, et nii inimese kui ka looma hea tervis sõltub eelkõige kvaliteetsest toidust, keskkonnast ja elutingimustest. Paratamatult tuleb mõnikord tervise taastamiseks tarvitada ravimeid. Antibiootikumid on üks sagedamini kasutatav ravimirühm loomadel, samas võivad antibiootikumide ebaõige kasutamise tagajärjed olla küllaltki rasked ning kujutada endast ohtu nii ravitavale loomale kui kaudselt ka looma omanikule.

Õige toitumine aitab kaasa juuste, naha ja küünte heale seisundile

Kaunid juuksed, tugevad küüned ning veatu nahk seostuvad paljudele inimestele ennekõike 
kosmeetikatööstuse pakutavate hooldustoodete ning iluprotseduuridega. Nii võib jääda ekslik mulje, et kõik, mida inimene välise ilu saavutamiseks vajab, on kättesaadav poelettidelt kreemi, palsami, tooniku või mõnel muul kujul.

Tervislik eluviis aitab luude hõrenemist ennetada

Kuigi osteoporoosist on palju räägitud ja selle kohta leiab arvukalt kirjutisi meediaväljaannetes, näitab kokkupuude inimestega nii haiglapraktikas kui ka tavaelus, et teadmisi osteoporoosi kohta on siiski vähe. Samuti kiputakse osteoporoosi sageli segi ajama osteoartroosiga.

Milliseid ravimite manustamisviise patsiendid eelistavad?

Artikkel annab ülevaate proviisoriõppe lõputööna tehtud uurimusest, mis kirjeldab, milliseid ravimvorme inimesed eelistavad. Teades tegureid, mis mõjutavad patsiente ravimvormi valikul, on võimalik parandada patsientide ravijärgimust ja sellega suurendada ravi efektiivsust.

Kontratseptsioon – kuidas murda müüte?

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku viljatusravi keskuse naistearst Kai Haldre tõdes, et kontratseptsiooni ümber ringleb mitmeid müüte, millest nii mõnelgi on oma mõistetav ajalooline taust. Arstide ülesandeks on patsiente nõustada, tutvustada neile erinevate vahendite kasutamise eeliseid ja puudusi ning vajadusel selgitada müütide tagamaid.    

Haavaravi praegu ja tulevikus

Artikkel tutvustab praegusel ajal kasutusel olevaid üldiseid haavaravi põhimõtteid ning toob välja peamised tulevikusuunad, millega aktiivselt teaduses tegeletakse ja kuhu lähiajal loodetakse reaalses kliinilises praktikas jõuda.

Kellele on vajalik range ja eluaegne gluteenivaba dieet?

Viimasel aastakümnel on omaalgatuslikult gluteenivaba dieedi järgijate hulk kogu maailmas plahvatuslikult suurenenud. Kellele on tegelikult vajalik range ja eluaegne gluteenivaba dieet, selgitab lastearst Oivi Uibo.

Farmatseudid kasutasid usinalt võimalust proviisoriks õppida

Sellest sügisest alustas Tar­tu Ülikooli farmaatsia instituudis esimene lend farmat­seutidest täiendusõppijaid, kes soovivad jõuda proviisori­kutseni. Uut võimalust täiendõppeks niipea avaneda ei pruugi.

Ministeerium on valmis arutama apteekritele tervise infosüsteemi ligipääsu võimaldamist

Apteekide ühendus leiab, et apteekrid peaksid saama ligipääsu tervise infosüsteemile. Sotsiaalministeerium on valmis diskussiooni avama.