Tulekul on tasuta ravijuhendite koolitused

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Aprillis ja mais on võimalik osaleda ravijuhendi koolitustel, kus räägitakse tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise nõustamisest, lapse jälgimise juhendist ja palliatiivravist.

Ravijuhendi koolitus: tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise nõustamine

 

Tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitamine (ka suukaudsete vormide) on üks peamisi ennetatavaid tervise riskitegureid ja nendest loobumine on oluline paljude krooniliste haiguste ennetamises ja ravis. Umbes 90% tubaka- või nikotiinitoodete

tarvitajatest alustab nende toodete tarvitamisega lapse- või noorukieas ning selles vanuserühmas on sõltuvuse tekkerisk eriti suur. Tervishoiutöötajatel ja muudel tervisevaldkonna spetsialistidel on keskne roll tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitamise varajasel avastamisel ja inimese motivatsiooni kujundamisel loobumise protsessi alustamisega. Käesoleva koolituse eesmärgiks on tutvustada ravijuhendit, mis käsitleb tubaka- või nikotiinitoodetest loobuja raviteekonda nii tervishoiusüsteemi eri tasemetel kui ka väljaspool tervishoiusüsteemi (nt koolides, noortekeskustes jne).

 

Veebiseminar toimub 23. aprillil Zoomis.

 

Koolitust viivad läbi Tatjana Meister, Dr. Meister OÜ perearst ja asutaja; Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi peremeditsiini nooremteadur ja Inga Karton, Marienthali Kliiniku kliiniline psühholoog, psühholoog-nõustaja; Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi suhtlemise psühholoogia lektor.

 

Kuulama on oodatud perearstid, pereõed, kooliõed, ämmaemandad, hambaarstid, tegevusterapeutid, apteekrid ja teised teemast huvitatud tervishoiutöötajad ning tervisevaldkonna spetsialistid. 

 

Täienduspunktid: 4

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine.

Vaadake täpsemat kava ja registreerige end koolitusele SIIN.

 

 

Ravijuhendi koolitus ,,Lapse jälgimise juhend (ajakohastamine)”

 

2021. aastal leppisid Eesti Perearstide Selts ja Eesti Oftalmoloogide Selts kokku e-konsultatsiooni saatekirja ja vastuse nõuetes kuni 15-aastase lapse suunamisel silmaarsti e-konsultatsioonile / silmaarstile. Kuna võimalused silmaarsti vastuvõtule saatmiseks muutusid, tekkis vajadus ajakohastada „Lapse tervise jälgimise juhendi“ silmakontrolli ja nägemisteravust puudutavaid soovitusi. Ravijuhendiga antakse soovitused selle kohta, millises vanuses tuleb lapsele silmakontrolli teha ja nägemisteravust hinnata ning millised silmakontrolli tegevused on vanusepõhiselt olulised. Ajakohastatud info annab võimaluse hinnata lapse silmakontrolli praktikat samadel alustel kogu riigis, seda analüüsida, vajaduse korral korrigeerida ja juhtida. 

 

Koolitus toimub 30. aprillil Zoomis.

 

Koolituspäeva viivad läbi Mari Levin, Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku silmaarst-juhtivarst ja Maili Jorro, Saku Tervisekeskuse perearst.

Veebiseminarile on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

Täienduspunktid: 2

 

Vaadake täpsemat kava ja registreerige end koolitusele SIIN.

 

 

Ravijuhendi koolitused: ,,Palliatiivne ravi (I osa): sümptomaatiline ravi" ja ,,Palliatiivne ravi (II osa): erakorraliste seisundite käsitlus, elulõpuravi ja palliatiivse ravi korraldus"

 

Palliatiivse ravi vajadus kasvab pidevalt nii pahaloomuliste kasvajate kui ka krooniliste mitteonkoloogiliste haigustega (dementsus, kaugelearenenud südame- ja veresoonkonna haigused, maksatsirroos, KOK, suhkurtõbi, HIV/AIDS, neerupuudulikkus, hulgiskleroos, Parkinsoni tõbi, reumatoidartriit, insult, traumajärgsed seisundid, sünnipatoloogiad jm), patsientide arvu suurenemise ja elanikkonna vananemise tõttu. Tänapäevaste palliatiivse ravi põhimõtete järgi peab olema patsientidele ja lähedastele tagatud palliatiivse ravi kättesaadavus ja järjepidevus alates haiguse diagnoosimisest igas ravietapis.    

Kuidas aidata sagedasemaid vaevusi leevendada ja kuidas võiks ning peaks toimima palliatiivse ravi võrgustik meie vabariigis, sai kirja pandud palliatiivse ravi riiklikus ravijuhendis, mida antud koolitusega tahame koostajatena teile tutvustada.

 

Koolitus toimub kahel päeval: 20. mail kell kell 14.0016.50 ja 21. mail kell 14.0016.00 Zoomis.

 

Veebiseminare viivad läbi Pille Sillaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatiivravi keskuse juhataja, valu- ja palliatiivravi arst, Eesti Palliatiivse Ravi Seltsi Pallium juhatuse liige, Eesti Anestesioloogide Seltsi liige; Mare Kolk, Põhja-Eesti Reginaalhaigla paliatiivravi keskuse anestesioloog-vanemarst, Eesti Valu Seltsi juhatuse liige ja Kaire Pakkonen, Pärnu Haigla anestesioloogia, operatiiv- ja intensiivraviteenistuse juhataja, Eesti Valu Seltsi juhatuse liige, Eesti Anestesioloogide Seltsi juhatuse  liige.

Koolitusele on oodatud arstid, õed - kõik raske haigusega patsientidega tegelevad spetsialistid.

 

I osa koolituspäeva info ja registreerimine on leitav SIIT.

Täienduspunktid: 4

 

II osa koolituspäeva info ja registreerimine on leitav SIIT.

Täienduspunktid: 3

 

 

Kinnitatud on ka järgmiste ravijuhendite kuupäevad (kavad selguvad peagi)

 

Ravijuhendi koolitus: aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoosimise ja ravi põhimõtted

12.06.2024 / VEEB

Lisainfo ja registreerimine

 

Ravijuhendi koolitus: kroonilise venoosse haavandi käsitlus (ajakohastatud)

05.09.2024 / VEEB

Lisainfo ja registreerimine

 

Ravijuhendi koolitus: kroonilise neeruhaiguse ennetus ja käsitlus (ajakohastatud)

17.09.2024 / VEEB

Lisainfo ja registreerimine

 

Ravijuhendi koolitus: sagedasemate hingamis- ja kuseteede infektsioonide ambulatoorne diagnostika ja ravi

12.11.2024 / VEEB

Lisainfo ja registreerimine

 

Koolituste uuendusi saate jälgida SIIT.

 

Ravijuhendite koolitusi rahastab Tervisekassa.

Ravijuhendid leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

Jaga