Ravijuhendi koolitus: palliatiivne ravi (I osa). Sümptomaatiline ravi

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: palliatiivne ravi (I osa). Sümptomaatiline ravi20-05-2024 14:0020-05-2024 16:50Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: palliatiivne ravi (I osa). Sümptomaatiline ravi*Koolitusele on oodatud arstid, õed - kõik raske haigusega patsientidega ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: E, 20. Mai 2024
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 4
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud arstid, õed - kõik raske haigusega patsientidega tegelevad spetsialistid.

 

Palliatiivse ravi vajadus kasvab pidevalt nii pahaloomuliste kasvajate kui ka krooniliste mitteonkoloogiliste haigustega (dementsus, kaugelearenenud südame- ja veresoonkonna haigused, maksatsirroos, KOK, suhkurtõbi, HIV/AIDS, neerupuudulikkus, hulgiskleroos, Parkinsoni tõbi, reumatoidartriit, insult, traumajärgsed seisundid, sünnipatoloogiad jm), patsientide arvu suurenemise ja elanikkonna vananemise tõttu. Tänapäevaste palliatiivse ravi põhimõtete järgi peab olema patsientidele ja lähedastele tagatud palliatiivse ravi kättesaadavus ja järjepidevus alates haiguse diagnoosimisest igas ravietapis. Kuidas aidata sagedasemaid vaevusi leevendada ja kuidas võiks ning peaks toimima palliatiivse ravi võrgustik meie vabariigis, sai kirja pandud palliatiivse ravi riiklikus ravijuhendis, mida antud koolitusega tahame koostajatena teile tutvustada.  

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

 

Koolitus toimub kahel päeval ja veebis. Koolituse II osale saate registreeruda SIIN.

 

14.00–14.30
Ravijuhendi tutvustus. Mis on palliatiivne ravi. Terminoloogia – Pille Sillaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatiivravi keskuse juhataja, valu- ja palliatiivravi arst; Eesti Palliatiivse Ravi Seltsi Pallium juhatuse liige; Eesti Anestesioloogide Seltsi liige
14.30–16.20
Ravijuhendi I osa. Sümptomid – Mare Kolk, Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatiivravi keskuse anestesioloog-vanemarst; Eesti Valu Seltsi juhatuse liige ja Pille Sillaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatiivravi keskuse juhataja, valu- ja palliatiivravi arst; Eesti Palliatiivse Ravi Seltsi Pallium juhatuse liige; Eesti Anestesioloogide Seltsi liige
16.20–16.50
Arutelu

 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 20.05. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

 

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.