Tallinna Perearstide Seltsi kevadkonverentsil räägitakse nii laste kui täiskasvanute ortopeediast

Taavi Toomela
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Sel nädalal toimuval Tallinna Perearstide Seltsi kevadkonverentsil tuleb juttu kolmel suurel teemal - e-konsultatsioon, laste ortopeedia ja täiskasvanute ortopeedia.
Tallinna Perearstide Seltsi regulaarsed kevad- ja sügiskonverentsid toimuvad alati koostöös mõne teise erialaseltsiga. Seekord toimub konverents koos traumatoloogide-ortopeedidega.

Juttu tuleb kolmel suurel teemal - e-konsultatsioon (patsiendi käsitlus ja logistika), laste ortopeedia ja täiskasvanute ortopeedia.

Konverentsil esinev Tallinna Lastehaigla ortopeed Jana Kritt ütles, et plaanis on tutvustada eeskätt perearstidele, aga ka laiemale seltskonnale problemaatikat, millega pöördutakse lasteortopeedile, mis vajab kohest käsitlemist ja mis vajab regulaarset jälgimist kuni valimisõiguseni, kui laps saab täiskasvanute ortopeedidele üle antud.

"Ennekõike räägin kaasasündinud probleemidest, mis vajavad kiiret käsitlust ja otsest suunamist sünnitumajast ortopeedile nagu kaasasündinud komppöid, kiikpöid, aga ka lampjalgsusest ja sissepöördkõnnakust," ütles Kritt.

Ida-Tallinna Keskhaigla lüliasambakirurgia keskuse juhataja Taavi Toomela räägib konverentsi täiskasvanute osas seljapatoloogiast.

"Meie keskus on ainsana Eestis spetsialiseerunud vaid lülisamba patoloogiate ravile," lasusus Toomela. "Alates 2018. aasta aprillist tegeleme ka laste lülisambapatoloogiatega. Meie meeskonnaga on liitunud dr Tiit Härma, kellega koos peame kaks loengut. Dr Härma keskendub lastele ja mina uuele ja tänapäevastele ravivõimalustele."

Ühe osana keskendub Toomela oma loengus lülisamba ebastabiilsusele. Tema sõnul on see probleem, mida on tihti keeruline avastada, kuid kirurgiaga on võimalik neid patsiente aidata.
Jaga