Kodade virvendusarütmia ja antikoagulantravi

Kodade virvendusarütmia on seisund, mis suurendab patsiendi insuldiriski viis korda. Kardioembooliast tingitud ajuinfarkt on väga raske seisund, mis on ka suure suremusega – seetõttu on oluline määrata kodade virvendusarütmiaga patsiendile insuldi ennetamiseks antikoagulantravi just talle sobivas annuses. Õige annustamine on äärmiselt oluline – kui neuroloogi juurde jõuab ajuinfarkti saanud patsient, kes tegelikult saab antigoagulantravi, siis on tavaliselt tegemist kas halva ravikuulekusega või on raviannus olnud liiga väike.

Eestis on saadaval neli erinevat suukaudset antikoagulanti. Milline neist valida, sõltub eelkõige patsiendi vanusest ja neerufunktsioonist, aga ka muudest asjaoludest.

Confido Meditsiinikeskuse neuroloog Siim Schneider räägib lisaks antikoagulandivalikule ka sellest, miks jõuavad kodade virvendusarütmiaga patsiendid neuroloogi juurde, millal tuleks pärast transitoorset isheemilist atakki või ajuinfarkti alustada antikoagulantraviga ning millega tuleks arvestada antikoagulantravi määramisel kodade virvendusarütmiaga patsiendile.

 

NB! Video nägemiseks logige sisse oma isiklikku Med24 kasutajakontosse. Probleemide korral pöörduge meie poole aadressil konverentsid@celsius.ee.

Korraldaja: Boehringer Ingelheim
Sihtrühm: arst

Teemad:

Video: kodade virvendusarütmia ja antikoagulantravi