Spirograafia – miks ja kuidas seda teha? (TÜ)

Lisa kalendrisseSpirograafia – miks ja kuidas seda teha? (TÜ)18-10-2021 00:00trueSpirograafia – miks ja kuidas seda teha? (TÜ)*Toimumiskoht*: e-kursus+praktiline õpe 6t Tartus 18.11.2021...Tartu (täpsustamisel)

Toimumiskoht: Tartu (täpsustamisel)
Toimumisaeg: E, 18. Oktoober 2021 - N, 18. November 2021
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus

Toimumiskoht: e-kursus+praktiline õpe 6t Tartus 18.11.2021

Kuraator: Kaasprofessor Jana Kivastik

Maht: 15 tundi/15 täienduspunkti

Sihtgrupp: arstid (pulmonoloogia, allergoloogia-immunoloogia, pediaatria, peremeditsiin jt), spirograafiat läbi viivad õed, pereõed

Teemad:

Kursuse eesmärgiks on anda arstidele ja õdedele spirograafia läbiviimiseks ja interpreteerimiseks vajalikud põhiteadmised ja -oskused. Kursusel käsitletakse hingamiselundite anatoomia ja füsioloogia teemasid, mis on olulised haiguslike muutuste mõistmisel, ning tutvustatakse hetkel kehtivaid standardeid spirograafia kvaliteetseks läbiviimiseks. Samuti summeeritakse ERS (European Respiratory Society) soovitused normväärtuste valikuks ning obstruktsiooni ja restriktsiooni diagnoosimiseks. Kursus toimub e- koolitusena Moodle õpikeskkonnas ajavahemikus 18.10.-17.11 (9 tundi õpet videoloengute ja testidega), auditoorne 6-tunnine koolituspäev toimub 18.11.2021 Tartus ja sisaldab praktilist koolitust väikestes rühmades. Moodle koolitusel osalemiseks vajalik info edastatakse osalejatele e-kirja teel. Sertifikaadi saamiseks peab iga osaleja kursuse lõpus sooritama internetipõhise testi.

Kursusel osalenu:

  • tunneb aparatuuriga seotud infektsioonikontrolli ja kvaliteedinõudeid,
  • teab sobivuse ja korratavuse kriteeriume spirograafia läbiviimiseks,
  • oskab läbi viia ning hinnata bronhodilataatortesti,
  • oskab võrrelda saadud tulemusi normväärtustega ning hinnata, kas on tegemist normaalse, obstruktiivsete või restriktiivsete muutustega spirogrammiga.

Hind: 160 EUR

Registreerimine SIIN

E-mail: taiendus@med.ut.ee