Süljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (TÜ, eesti ja vene keeles)

Lisa kalendrisseSüljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (TÜ, eesti ja vene keeles)18-10-2019trueSüljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (TÜ, eesti ja vene keeles)Sihtgrupp: *perearstid, hambaarstid, kõrva-nina-kurguarstid*...Narva (-, Narva)

Toimumiskoht: Narva (-, Narva)
Toimumisaeg: R, 18. Oktoober 2019
Korraldaja: Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituut

Sihtgrupp: perearstid, hambaarstid, kõrva-nina-kurguarstid

 

Kestus: 10h

Lektor: professor Edvitar Leibur

Sisu: Antakse ülevaade süljenäärmete kirurgilisest anatoomiast, käsitletakse süljenäärme põletike, süljekivitõve, M. Sjögreni, kasvajate ja tsentraalsete süljesekretsiooni häirete etiopatogeneesi ning kliinilist sümptomatoloogiat. Käsitletakse võimalusi süljesekretsiooni häirete ravis, kaasaarvatud ka Botulinum toksiiniga (BTX-A). Tähelepanu osutatakse erinevatele täiendavatele uuringutele süljenäärmete patoloogia diagnostikas, tutvustatakse ravivõimalusi (k.a. sialoendoskoopia, sialolitotripsia) ja ravitaktikat. Arutletakse vigu ja raskusi ülaltoodud patoloogiate diagnostikas ja ravis. 
Õpiväljundid: kursuse lõpuks omandab teadmisi erinevate süljenäärmete patoloogiate etiopatogeneesi mehhanismidest, teab kliinilist sümptomatoloogiat, on võimeline läbiviima diferentsiaaldiagnostikat, õpib tundma kaasaegseid ravivõimalusi. 
Lektorid: professor Edvitar Leibur, dotsent Tiia Tamme.

Hind: 95 eur

Registreeri SIIN

Täpsem info kodulehel: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/taiendusope/koolituskalender-2019

E-mail: taiendus@med.ut.ee; tel: 7318109