Ravijuhendi koolitus: tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise nõustamine

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise nõustamine23-04-2024 14:0023-04-2024 17:00Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise nõustamine*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, kooliõed, ämmaemandad, ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 23. Aprill 2024
Sihtrühm: arst, ämmaemand, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 4
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, kooliõed, ämmaemandad, hambaarstid, tegevusterapeutid, apteekrid ja teised teemast huvitatud tervishoiutöötajad ning tervisevaldkonna spetsialistid. 

 

Tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitamine (ka suukaudsete vormide) on üks peamisi ennetatavaid tervise riskitegureid ja nendest loobumine on oluline paljude krooniliste haiguste ennetamises ja ravis. Umbes 90% tubaka- või nikotiinitoodete tarvitajatest alustab nende toodete tarvitamisega lapse- või noorukieas ning selles vanuserühmas on sõltuvuse tekkerisk eriti suur. Tervishoiutöötajatel ja muudel tervisevaldkonna spetsialistidel on keskne roll tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitamise varajasel avastamisel ja inimese motivatsiooni kujundamisel loobumise protsessi alustamisega. Käesoleva koolituse eesmärgiks on tutvustada ravijuhendit, mis käsitleb tubaka- või nikotiinitoodetest loobuja raviteekonda nii tervishoiusüsteemi eri tasemetel kui ka väljaspool tervishoiusüsteemi (nt koolides, noortekeskustes jne). 

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

 

 

14.00–15.15
Ravijuhendi tutvustus ja peamised soovitused. Sekkumisstrateegiad erinevatel tervishoiutasanditel – Tatjana Meister, Dr. Meister OÜ perearst ja asutaja; Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi peremeditsiini nooremteadur
15.15–15.30
Paus
15.30–16.15
Tubaka- või nikotiinitoodetest loobumise lühisekkumine, laiendatud lühinõustamine ja meditsiiniline nõustamine – Inga Karton, Marienthali Kliiniku kliiniline psühholoog, psühholoog-nõustaja; Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi suhtlemise psühholoogia lektor
16.15–17.00
Arutelu
 
 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 23.04. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

 

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.