Rasked ja ravimatud haigused – ravipiirangud ja halbade uudiste edastamine (TÜ)

Lisa kalendrisseRasked ja ravimatud haigused – ravipiirangud ja halbade uudiste edastamine (TÜ)07-10-2019trueRasked ja ravimatud haigused – ravipiirangud ja halbade uudiste edastamine (TÜ)Sihtgrupp: *arstid, kes ravivad eluohtlikus seisundis ja sageli ravimatuid ...Tartu

Toimumiskoht: Tartu
Toimumisaeg: E, 07. Oktoober 2019
Korraldaja: Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituut

Sihtgrupp: arstid, kes ravivad eluohtlikus seisundis ja sageli ravimatuid haigusi põdevaid patsiente ning peavad langetama ravipiirangute otsuseid (anestesioloogid, erakorralise meditsiini arstid, sisearstid, kardioloogid jt)

Toimumisaeg: 7.10.-8.10.2019

 

Kestus: 16h

Lektor: dr Katrin Elmet

Sisu: Koolitus keskendub meditsiinipraktikas ette tulevatele olukordadele, kus aktiivravi, sealhulgas elu säilitav ravi ei ole põhjendatud ja arstidel lasub kohustus langetada keerulisi otsuseid, nagu otsus mitte elustada, mitte rakendada intensiivravi, organasendusravi või otsus aktiivravi üldse lõpetada. Selliste olukordadega kaasneb paratamatult nõue informeerida otsustest patsienti ja/või tema lähedasi. Ravipiirangute praktika eeldab arsti head orienteerumist meditsiinieetikas ja oskust professionaalsel tasemel suhelda, muu hulgas vältida ja lahendada konflikte. Kursuse töövormid on loengud, vestlusringid, keeruliste suhtlemissituatsioonide simulatsioonid ja analüüs. Ootame osalejatelt avatust ning valmisolekut küsida, arutleda, vaielda. Hea oleks, kui osalejad tooksid näiteid juhtumitest ja probleemidest oma praktikas. 
Kursuse lektorid: Naatan Haamer (TÜ Kliinikumi hingehoidja), Inna Narro (PERH-i kliinilise kutseaasta psühholoog), Tiina Tamm (Suurbritannias praktiseeriv anestesioloog-konsultant), Katrin Elmet (TÜ Kliinikumi anestesioloog).
Kursuse läbinud arst omab teadmisi sellest, kuidas arstipraktikas meditsiinieetika printsiipe realiseerida ja kuidas suhelda keerulistes situatsioonides

Hind: 160 eur

Registreeri SIIN

Täpsem info kodulehel: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/taiendusope/koolituskalender-2019

E-mail: taiendus@med.ut.ee; tel: 7318109