Imetamisnõustamine kuni 6-kuuste imikute toitmisprobleemide puhul. UUS! (ITK)

Lisa kalendrisseImetamisnõustamine kuni 6-kuuste imikute toitmisprobleemide puhul. UUS! (ITK)04-10-2022 00:00trueImetamisnõustamine kuni 6-kuuste imikute toitmisprobleemide puhul. UUS! (ITK)*Eesmärk:* toetada emadushoolduses, perearstikeskuses või mujal rinnaga ...Ida-Tallinna Keskhaigla V. Tuppitsa auditoorium (Ravi tn 18, H korpuse I korrus, Tallinn)

Toimumiskoht: Ida-Tallinna Keskhaigla V. Tuppitsa auditoorium (Ravi tn 18, H korpuse I korrus, Tallinn)
Toimumisaeg: T, 04. Oktoober 2022
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla

Eesmärk: toetada emadushoolduses, perearstikeskuses või mujal rinnaga toitvate peredega kokkupuutuvate tervishoiutöötajate tegevust probleemsete imetamissituatsioonide lahendamisel läbi praktiliste harjutuste ning tõenduspõhise teooria.

NB! Koolitusel osalemise eelduseks on eelnevalt läbitud koolitus "Imiku toitmine, imetamise toetamine".

Koolituse maht: 8 ak auditoorset ja 2 ak iseseisvat tööd

Kestus: 10 tundi

Sihtrühm: arstid, õendustöötajad

Hind km-ga: 100 €

Tutvustus: Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja UNICEFi soovituste kohaselt võiks rinnapiim olla lapse ainus toiduaine kuni kuuenda elukuuni, seejärel tuleks lapse imetamist jätkata lisatoidu andmise kõrval kuni lapse kaheaastaseks saamiseni või veelgi kauem. Eesti 2020. aasta rinnaga toitmise statistikast selgus, et kolmekuustest imikutest 83% said rinnapiima (neist 62% ainult rinnapiima, 21% rinnapiima koos piimasegu või lisatoiduga), 17% ei saanud rinnapiima. Kuuekuustest imikutest 71% said rinnapiima (neist 50% ainult rinnapiima, 21% rinnapiima koos piimasegu või lisatoiduga), 29% ei saanud rinnapiima. (Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis (tabelid SR90 ja SR91))

Kuidas saame tervishoiutöötajana toetada rinnaga toitmist? Kuidas ja milliseid küsimusi esitada nõustamisel imetavale emale? Milline on kuni 6kuuse imiku toiduvajadus? Millised on meditsiinilised näidustused imiku lisatoitmiseks? Kuidas stimuleerida oskuslikult laktatsiooni? Kuidas juhendada adekvaatset lisatoitmist/kombineeritud toitmist?

Lisainfo ja registreerimine SIIN