Ravijuhendi koolitus: migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel18-01-2024 14:0018-01-2024 16:30Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, neuroloogid ja teised teemast ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: N, 18. Jaanuar 2024
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, neuroloogid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad!

 

Ravijuhend „Migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel“ sisaldab tõenduspõhiseid soovitusi migreeni esmase diagnoosimise ja farmakoteraapia kohta täiskasvanutel. Juhend on valminud 2022. aastaks olemasoleva tõenduse baasil, võttes arvesse nii rahvusvahelisi teemasse puutuvaid juhendeid ja tõendust, kui Eesti reaalset olukorda. Soovitused hõlmavad mitmeid teemasid, s.h. hooravimite tarvitamise jälgimine, profülaktiline ravi, farmakoloogilise ravi valik, migreeni haiguskoormuse küsimustiku kasutamine ja palju muud. Soovitused on koostatud tervist mõjutavate tegevuste kohta ning sisaldavad praktilisi soovitusi, näiteks peavalupäevade arvu jälgimine ja migreenidiagnoosiga patsiendi suunamine vastava spetsialisti vastuvõtule.

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee 

 

14.00 – 15.00
Ravijuhendi tutvustus – Kristi Tamela, Tartu Ülikooli Kliinikumi peavalu õde; Eesti Peavalu Seltsi juhatuse liige
 
Loeng 1: Sissejuhatus ja ravijuhendi koostamise metoodika
 
Loeng 2: Diagnoosimine, jälgimine – peavalupäevik
 
Loeng 3: Tervishoiukorralduslikud soovitused
15.00 – 15.10
Sirutuspaus
15.10 – 16.10
Ravijuhendi tutvustus – Mark Braschinsky, Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog, vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli neuroloogia kaasprofessor; Eesti Peavalu Seltsi liige
 
Loeng 4: Migreeni medikamentoosne hooravi
 
Loeng 5: Migreeni medikamentoosne profülaktiline ravi
16.10 – 16.30
Arutelu
 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 18.01. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.