Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku konverents

Lisa kalendrisse07-12-2018 15:1507-12-2018 15:15Europe/TallinnIda-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku konverents Sihtrühm: *perearst, arst, resident*...Swissotel Tallinn   (Tornimäe 3, Tallinn)

Toimumiskoht: Swissotel Tallinn   (Tornimäe 3, Tallinn)
Toimumisaeg: R, 07. Detsember 2018
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla, Celsius Healthcare
Täienduspunkte: 5
Osalemistasu: 20,00€

Sihtrühm: perearst, arst, resident

 

Head kolleegid!

Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliinik on väärika ajaloo ja pidevalt uueneva ravikeskkonnaga haigla suurimaid raviüksusi, kus arengu oluliseks märksõnaks on spetsialiseerumine kirurgia kitsamates ja keerukamates valdkondades. Kliiniku eduka tegutsemise tagab ka erinevate diagnostika- ja ravierialade hea koostöö.

Tänu uutele tehnoloogiatele ja intensiivravi arengule on tänane kirurgia üha kiirem, efektiivsem, ohutum ja vähem invasiivsem, võimaldades samas ka üha ulatuslikumaid kirurgilisi sekkumisi. Järjest sagedamini opereerime kõrges eas ja tõsiste kaasuvate haigustega patsiente. Oluline on kiire operatsioonist taastumine.

Eelkõige perearstidele suunatud konverentsi eesmärk on anda ülevaade Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku erialade kaasaegsetest võimalustest ning pakkuda juhiseid haigete kiireks ja mugavaks ravilejõudmiseks. Eesti Vabariigi juubeliaastal on paslik lühidalt meenutada ka kliiniku erialadele tugeva aluse pannud ajaloolist tausta. Püüame pakkuda teile põneva päeva ja ootame aktiivset kaasaelamist.

Andrus Arak, Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku juhataja

 

08.30 – 09.00
Kogunemine, näitus
09.00 – 09.15
Sissejuhatus
09.15 – 11.10
Ettekanded
 
Viimase 100 aasta kirurgiast Tallinna Keskhaiglas. Arne-Lembit Kööp

Kirurgia kitsamad valdkonnad on sageli alguse saanud üksikutest entusiastidest. Meie haigla on aegade jooksul andnud võimaluse nii haiglas endas tekkinud kui ka väljastpoolt tulnud erialadele. On olnud ka minekuid, kus meie haiglas arenenud eriala on aluse pannud mõne teise haigla tänasele tugevale keskusele.

Ettekanne käsitleb muutusi haigla kirurgilises tegevuses viimase 100 aasta vältel. Käsitletakse kirurgiliste erialade tekkimist ja arengut, samuti kirurgide osa erinevate erialade kujunemisel.

 
Mis puudutab anesteesiat. Jaanus Ellermaa
Anestesioloogide tegevus on aja jooksul laienenud operatsiooniaegsest tegevusest laiemaks, hõlmates ka operatsioonieelset ja -järgset käsitlust. Eakatele ja tõsiste kaasuvate haigustega patsientidele tehakse üha enam ulatuslikke operatsioone. Meie hool on tagada ka hapra tervisega inimesele võimalikult optimaalne käsitlus. Kaasaegne intensiivravi võimaldab ajutiselt toetada südant, hingamist ja neerufunktsiooni ning annab organismile aega toibuda.
 
 
Kas opereerib naine või kirurg? Andre Trudnikov, Airi Tark

Tänapäeva kirurgia olulised märksõnad on ohutum ja kiirem, võimalikult väikeste haavadega operatsioon, patsiendi kiirem taastumine ja naasmine tööturule. Selle sajandi üks olulisemaid eesmärke on võitlus vähkkasvajatega – ravivõimaluste avardumine ja haigete elulemuse paranemine tänu erinevate erialade koostööle ning keerukamad ja multiorganeid resetseerivad operatsioonid koos samaaegse kõhuõõne keemiaraviga.

Et kuni 80% arstiõppesse astujatest on naised, on kasvanud ka naiskirurgide osakaal. Kas kiire elutempo ja keerukama kirurgia ajastul mõjutab kirurgi sugu patsiendi perioperatiivset kulgu?

 
Kuidas tagada normaalne vereringe. Argo Aru
Vereringe on organismi funktsioneerimise alus. Oluline on nii arteriaalne kui ka venoosne vool. Käsitlemist leiavad uued endovaskulaarsed võimalused arteriaalse patoloogiaga patsientidel, diabeetilise jala konsiilium, vaagnavarikoosi käsitlus, Clari Vein – uus metoodika varikoosi ravis. Endovaskulaarne versus klassikaline operatsioon või siiski mõlemad?
 
11.10 – 11.40
Kohvipaus, näitus
11.40 – 13.30
Ettekanded
 
Elu on liikumine, liikumises on elu. Andres Kööp
Ortopeedia üks eesmärkidest laiemalt on patsientide liikumise taastamine. Lokaalselt vaadates kahjustatud tugi-liikumisaparaadi funktsiooni parandamine liigese ja seda ümbritsevate kudede korrigeerimise kaudu. Käsitlemist leiavad võimalused, mida pakuvad ortopeedias tänapäevased tehnoloogiad, mille abil on võimalik kiiremalt ja efektiivsemalt patsiente aidata. Heidame pilgu minevikku, kust oleme tulnud, ja tuleviku perspektiividele, kuhu oleme üheskoos teel.
 
 
Tormid ja tuuled Eesti lülisambakirurgias 21. sajandil. Taavi Toomela
Kuhu on jõudnud lülisambakirurgia Eestis 21. sajandil? Haigeid, kes veel mõni aeg tagasi pidid võitlema tuulte ja tormidega, on ootamas turvaline kodusadam. Oma sadamat Eesti haigetele oleme ehitanud pikalt ja kaalutletult, teistes sadamates õpitut koju kaasa tuues. Erinevate erialade koostöö, ööpäevaringne valve ning meeskonna jätkusuutlikkus annavad varju ka kõige suurema tormi ajal. Vaatame koos meie keskuse erisusi, uusi metoodikaid ja innovatsioonile suunatud investeeringuid. Analüüsime seda kõike teadustöö kaudu, mis on ITK lülisambakirurgia keskuse sadamakaiks.
 
 
Konservatiivne ja modernne eriala läbi aegade. Martin Kivi
1950. aastal avati Tallinna Keskhaiglas esimene uroloogiaosakond Eestis. Tänane uroloogiakeskus on kaasaegne raviüksus, kus parima ravikvaliteedi saavutamiseks panustab kogu meeskond, kasutades tipptehnoloogilisi diagnostilisi meetodeid koostöös teiste erialaspetsialistidega ning osutades professionaalset ravi avatud, mini-invasiivsete ja endoskoopiliste meetoditega. Meie keskuse olulisteks tegevussuundadeks on uro-onkoloogiliste kasvajate, eesnäärme healoomulise suurenemise, kuseteede kivide ja uriinipidamatuse ravi ning rekonstruktiivsed uroloogilised operatsioonid.
 
 
Äkk-kuulmislanguse puudulik ravi haigusjuhtude näitel. Mare Kalvet,
Maret Lepplaan

Kõrva-nina-kurguhaiguste ja pea-kaelakirurgia teenused on väga mitmekesised – igapäevastest konsultatsioonidest keeruliste mikrokirurgiliste kõrva- ja kõrioperatsioonideni ning ninakõrvalkoobaste endoskoopiliste operatsioonide ja ninaplastikateni. Meie patsientideks on lapsed ja täiskasvanud. Juba 1950. aastatel alustanud kuulmiskeskus on tänaseks Põhja-Eesti suurim. 2009. aastast tegutseb Eesti esimene multidistsiplinaarne häälekabinet ja alustati luukuulmis-implantatsioonidega kõrva kaasasündinud arenguhäiretega vaegkuuljatele.

Ettekande kliinilise osa teemaks on äkitselt tekkinud neurosensoorse kuulmislanguse ravikäsitlus, võimalikud puudujäägid ravis ning nende haigusjuhtude analüüs. Tutvustame ka äkk-kuulmislanguse rahvusvaheliselt tunnustatud ravikäsitlust.

13.30 – 14.30
Lõuna, näitus
 
 

 

Osalemistasu 20 eurot, residentidele 10 eurot.

Registreerumine kuni 5. detsembrini.

Konverentsikalender täieneb jooksvalt, jälgige med24 koolituskalendrist uuendusi ja registreerimisinfot!

 

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid [at] celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.