Äge gastroenteriit koertel

Meditsiinilise termini gastroenteriit (kr gaster – magu; enteron – sool) all mõistetakse mao-peensoolepõletikku, mis kliiniliselt väljendub oksendamise ja kõhulahtisusena. Seedetrakti ärritust esineb koertel tihti ja sel võib olla palju põhjuseid.

Sügelised pole pelgalt arengumaade probleem

Viimaste aastakümnete kogemus Eestis näitab, et sügelised ei levi pelgalt arengumaades ning ebahügieeniliste ja asotsiaalsete elamistingimustega piirkondades. Kuna sügelislestad kanduvad nahalt nahale küllaltki kiiresti, nakatuvad sellesse ebameeldivasse haigusesse inimesed sõltumata vanusest, rassist ja sissetulekust. Tõve võib saada ka väga hea hügieenitasemega inimene.

Luutihedus ja luumurrurisk

Osteoporoos ehk luuhõrenemine on luustiku süsteemne haigus, mis muudab luud hapraks ning seetõttu suureneb ka luumurrurisk. Osteoporoos ei põhjusta enamasti kaebusi ning selle kõige ohtlikumaks tüsistuseks on luumurrud.

Silmaprobleemide esinemisel tuleb kiiresti tegutseda

Silmad on ütlemata tähtsad meeleelundid. Nende abil tajume ümbritsevat maailma ja orienteerume selles. Eesti vanasõnagi ütleb, et oma silm on kuningas. Juba see näitab, et silmi tasub hoida ja silmaprobleemide esinemisel tuleb kiiresti tegutseda.

D-vitamiini vaegusest osaliselt tingitud tervisekahjustused täiskasvanutel ja nende ennetamine

Tänapäeval seostatakse D-vitamiini madalat taset suure riskiga haigestuda mitmesse raskesse haigusse, mis võivad sageli olla kroonilise kuluga ja põhjustada patsientide invaliidistumist. Artikli eesmärgiks on kirjeldada D-vitamiini vaegusest osaliselt tingitud tervisekahjustusi täiskasvanutel ja nende ennetamist.

Rahvameditsiini ja käsimüügiravimite tõenduspõhisus ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonide ravis

Küsimusele, kas rahvameditsiinist ja käsimüügiravimitest on ülemiste hingamisteede viirusinfektsiooni ravimisel kasu, otsib oma artiklis vastust proviisor Pärtel Relve.

Rinosinusiidi diagnostika ja ravi

Kroonilisel rinosinusiidil on suur mõju elukvaliteedile. Selle sotsiaalmajanduslik koormus ühiskonnale on võrreldav teiste krooniliste haigustega, nagu krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, astma ja diabeet. Täpne haiguslevimus pole tulenevalt eri uuringutes kasutatud erinevatest diagnoosi­kriteeriumitest teada. Küsitlusuuringute järgi on levimus USA-s 14–16% ja Euroopas 6,9–27,1%.

Beebipere koduapteek olgu komplekteeritud läbimõeldult

Uue ilmakodaniku sünd on igale perele eriline sündmus. See võiks olla aeg, mil mõlemad vanemad võtavad aja maha üksteisele ja uuele pereliikmele pühendumiseks. Et neil erilistel hetkedel ei oleks vaja liialt muret tunda, oleks otstarbekas juba eelnevalt end kurssi viia võimalike olukordadega ning hingerahu tagamise eesmärgil varuda oma koduapteeki vahendid imiku eest hoolitsemiseks esimestel elukuudel, samuti emale pärast sünnitust.

Sisuturundus: Eesti elanikud pole teadvustanud puukentsefaliidi ohtlikkust

Igal aastal haigestub Eestis puukentsefaliiti 80–100 inimest. Suur osa elanikest ei teadvusta, et elame suure riskiga piirkonnas ning et puukentsefaliit on ohtlik haigus.

Depressioon – müüdid ja tegelikkus

Depressioon on haigus ning sellega on tarvis tegeleda ja seda ravida nagu iga teistki haigust. Ning kuigi depressioonist kui haigusest on praeguseks räägitud juba aastakümneid, tekib sel teemal ikka veel palju vääritimõistmist ja arusaamatusi ning ringleb müüte.

Kuseteede infektsioon raseduse ajal kätkeb endas märkimisväärseid riske

Urotrakti infektsioonid (UTI) on sagedasimad bakteriaalsed põletikud rasedatel. Kuna rasedus­aegne UTI kätkeb endas märkimisväärseid riske nii emale kui ka lootele, on rasedal UTI sümptomite ilmnemisel alati soovitatav ühendust võtta oma ämmaemanda või (pere)arstiga.

Menorraagiaga patsiendid tuleb suunata arsti vastuvõtule

Vererohke menstruatsioon on sage probleem. Sellel on palju erinevaid põhjuseid ja menorraagiakaebusega naised tuleb suunata arsti vastuvõtule. Ravimeetodi valik sõltub menorraagia etioloogiast.

USA diabeediliidu 78. aastakoosolek oli pühendatud kliinilistele teemadele

22.–26. juunil 2018 toimus Ameerikas Orlandos USA diabeediliidu (ADA) 78. aastakoosolek. Sel aastal ei tutvustatud ADA-l ühegi paljude osalejatega pikaajalise ravimiuuringu tulemusi. Konverents oli pühendatud kliinilistele teemadele ning lisaks tutvustati uut ADA/EASD 2. tüüpi diabeedi ravijuhendit, kuhu oli võimalik teha kuni 01. juulini 2018 veel parandusettepanekuid ja mille lõplik esitlus toimub selle aasta oktoobris Euroopa diabeediuuringute liidu (EASD) kongressil Berliinis.

Staasdermatiidi ravi aluseks on kompressioonravi

Staasdermatiit on sage kroonilisest venoossest puudulikkusest tingitud nahaprobleem, mille ravi aluseks on igapäevane kompressioonravi ja õige nahahooldus. Olulisim aspekt ravi juures on aga patsientide nõustamine, sest patsient peab mõistma, et tegemist on kroonilise probleemiga, mida ükski tablett või kirurgiline sekkumine välja ravida ei saa.

Uudised


Käsimüügiravimite kättesaadavust ei pea müügikanalite avardamisega lahendama

Selle aasta augusti keskel avaldas kaupmeeste liit järjekordse ettepaneku ravimite müümiseks tava­poes. Liidu põhjendustest sai lugeda, et tegemist on igati kasuliku muudatusega. Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv vaatles ettepanekus toodud argumente ja kõrvutas need faktidega.