Veebiseminar: valus seks ja vulva valusündroomid

Lisa kalendrisseVeebiseminar: valus seks ja vulva valusündroomid06-12-2023 14:3006-12-2023 16:30Europe/TallinnVeebiseminar: valus seks ja vulva valusündroomid*Koolitusele on oodatud naistearstid, ämmaemandad, perearstid, pereõed, ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: K, 06. Detsember 2023
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja
Täienduspunkte: 2
Osalemistasu: 36,00€
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud naistearstid, ämmaemandad, perearstid, pereõed, psühholoogid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad!

Valulikkus seksi ajal (düspareuunia) on naiste seas levinud mure ning sage arsti või seksuaalnõustaja poole pöördumise põhjus. See võib negatiivselt mõjutada patsiendi/kliendi elu paljusid aspekte. Kuna selle probleemi põhjused on väga eriilmelised, võib diagnostika ja ravi olla spetsialisti jaoks suureks väljakutseks. Mõned düspareuunia käivitajad on lihtsamini diagnoositavad ning neile on olemas konkreetne ravi, samal ajal teised põhjused on vähetuntud ka spetsialistide seas ja/või on nende ravi keerukam ja aeganõudvam. Kuna põimuvad nii biomeditsiinilised kui ka psühhoseksuaalsed tegurid, siis on sageli tarvilik multidistsiplinaarne käsitlus ning abistajate omavaheline hea koostöö.

Veebiseminaril anname ülevaate sagedasematest düspareuunia põhjustest (nt vestibulodüünia, vaginism, häbeme sagedasemad nahahaigused), nende äratundmisest ja eristamisest ning võimalustest nende ravimiseks. Soovitame erinevaid allikaid, mida enam huvitatud kuulajad saavad oma teadmiste süvendamiseks kasutada. Avame pisut arsti ja seksuaalnõustaja rolli valusa seksiga pöörduva patsiendi toetamisel.

 

Koolitust modereerib Eve Kivistik, Linnamõisa perearstikeskuse perearst.

14.30 – 15.30
Valusa seksi põhjused ja käsitlus – Marie Abel, Stavangeri ülikoolihaigla naistearst, seksuaalmeditsiini arst (FESM) ja seksuaalnõustaja
15.30 – 16.00
Arutelu
 
 

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-mailile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi Teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi. 

Registreerumine lõpeb 06.12. kell 11.00.

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav. Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.

 

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid@celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.