Teadlik veganlus (Rahvatervise Akadeemia)

Lisa kalendrisseTeadlik veganlus (Rahvatervise Akadeemia)21-05-2024 00:00trueTeadlik veganlus (Rahvatervise Akadeemia)Veganlus ja taimetoitlus on kiiresti kasvavad trendid, mille vastu üha ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 21. Mai 2024
Täienduspunkte: 8
Osalemistasu: 139,00€
Korraldaja: Rahvatervise Akadeemia

Veganlus ja taimetoitlus on kiiresti kasvavad trendid, mille vastu üha rohkem inimesi huvi tunnevad. Vegalus on palju enamat kui lihtsalt toitumisviis. See on elustiil ja maailmavaade, mis mõjutab nii meie tervist kui ka ümbritsevat keskkonda.

8-tunnise koolituse “Teadlik veganlus” fookuses on anda põhjalik ja teaduspõhine ülevaade (täis)taimetoitlusest ning on suunatud nii tervishoiutöötajatele, toitumisspetsialistidele kui ka veganluse huvilistele.

Veganlusele üleminek või selle põhimõtete mõistmine võib alguses tekitada palju küsimusi ja dilemmasid. Veganite toitumisalane juhendamine võib olla keeruline, kui puuduvad sügavamad teadmised selle toitumisviisi tervisemõjudest, toitumisalastest väljakutsetest, toidu rikastamise viisidest ja täisväärtusliku menüü koostamise võimalustest.

Koolituselt saad usaldusväärse ja teaduspõhise ülevaate, mis on veganlus ning kuidas selle elustiili juures tasakaalustatud ning tervist toetavaid toiduvalikuid teha. Seeläbi saad kliente ja patsiente põhjalikumalt nõustada ning tõsta oma professionaalset taset. Vajalikke juhtnööre saad ka siis, kui oled veganlusest huvitatud iseenda jaoks või selle elustiili juba valinud.

 

Koolitus on sulle, kui:

  • Oled toitumisnõustaja, toitumisterapeut, tervishoiutöötaja vm spetsialist ning soovid oma teadmistepagasit laiendada
  • Tunned huvi taimetoitluse vastu või oled juba esimesi samme veganluse teel astunud

See on üks põhjalikumaid koolitusi, kust saad ülevaate veganluse erinevatest tahkudest, toiduvalikute tegemisest ja menüü koostamisest, läbi teaduslike uuringute ja praktiliste näidete.

Koolitajad: Marta Velgan & Ene Viiard

 

Mida koolituselt saad ja õpid?

Arst Marta Velgan ja toiduinnovatsiooni ekspert ning toitumisnõustaja Ene Viiard tutvustavad sulle veganluse erinevaid tahke, läbi teaduslike uuringute ja praktiliste näidete.

Koolituselt saad teavet, mis aitab sul:

  • Orienteeruda erinevate toitumisviiside maailmas ja mõista, miks patsiendid loomsest toidust loobuvad: veganlus, lakto-ovovegetaarlus, peskovegetaarlus, fleksitarism jt.
  • Mõista veganluse mõju tervisele: milline on täistaimse toitumise positiivne mõju tervisele? Millised on veganlusega kaasnevad võimalikud riskid ja kuidas neid maandada?
  • Klientidele anda juhiseid, kuidas teha teadlikke valikuid ja rikastada oma menüüd: milliseid toite menüüsse valida, et tagada kõik vajalikud toitained? Kuidas vähendada antitoitainete sisaldust toidus? Millele pöörata tähelepanu, tehes valikuid toidupoes ja toitlustusasutustes? Milliseid toidulisandeid peab vegan tarbima?
  • Hinnata toitainete saamist ning kokku panna veganile sobiva näidismenüü.

 

Lisainfo ja registreerumine SIIN