Kopsu- ja rindkerehaigused aastal 2024 (TÜ)

Lisa kalendrisseKopsu- ja rindkerehaigused aastal 2024 (TÜ)05-03-2024 00:00trueKopsu- ja rindkerehaigused aastal 2024 (TÜ)*Kuraatorid: *professor Alan Altraja, TÜ Kopsukliinik; kaasprofessor Tanel ...Tartu (täpsustamisel)

Toimumiskoht: Tartu (täpsustamisel)
Toimumisaeg: T, 05. Märts 2024
Korraldaja: Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus (TÜ KMI täienduskeskus)

Kuraatorid: professor Alan Altraja, TÜ Kopsukliinik; kaasprofessor Tanel Laisaar, Tartu Ülikooli Kopsukliinik

Toimumine: Tartus, Puusepa 8 ja veebis (hübriidkursus)

Maht: 8 täienduspunkti

Sihtgrupp: perearstid, sisemeditsiiniliste ja sisemeditsiinilistele lähedaste erialade arstid, asjast huvitatud intensiivraviarstid, erakorralise meditsiini arstid, samuti siduserialade arstid ja kõikide erialade residendid, üldarstid.

Hind: 115 EUR

Pakume 2024. aasta seisuga uuendatud haigus- ja patsiendikäsitlust kopsu- ja rindkerehaiguste teemadel. Antakse värskeim ülevaade kopsu- ja rindkerehaiguste nagu pulmonaalhüpertensioon, kopsuvähk, tuberkuloos, astma jt diagnostika ülesehitusest ja kaasaegne ravikäsitlusest, ravi hindamisest. Vaadeldakse ka mõningaid veidi harvemini esinevaid kopsuhaigusi nagu tsüstiline fibroos jt, mille tarvis on kasutusel uusi ravimeid ja raviviise. Konkreetsete kopsuhaiguste juures peatutakse uuematel andmetel haiguse leviku, diagnostiliste kriteeriumide,  juhuavastamise, kliinilise ja väheinvasiivse, diagnostika ja ravivõimaluste kohta, mille rakendamise oskused kujunevad eriti väärtuslikeks. Väärtustatakse ka interdistsiplinaarset koostööd.

INFO: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/sisu/kopsu-ja-rindkerehaigused-aastal-2024

Registreerumine: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/registreerumine-koolitustele

Kontakt: taiendus@med.ut.ee, tel 7318109