Tsüstiit - üks sagedasemaid infektsioone

Kuseteede infektsioonid (ingl k urinary tract infection, UTI) on esmatasandil ja ka kõrgemas etapis sagedasimaid infektsioone, mille puhul rakendatakse empiirilist antimikroobset ravi, ning uriinianalüüs on üks enimtehtavaid laboriuuringuid esmatasandil.1

Patsiendi infarktijärgne jälgimine võib päästa tema elu

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogi ja müokardiinfarktiregistri teadusnõukogu esimehe Tiia Ainla sõnul on infarktihaige kõrge suremusriskiga haige just esimese aasta jooksul, seega võib patsiendi jälgimine ja ravijuhendites soovitatud meetmete õigeaegne rakendamine päästa tema elu.

Haiguste ennetamine ja ravimnõustamine viirushaiguste perioodil

Ülemiste hingamisteede viirushaigused on sügisest kevadeni meie kliimas väga levinud ja seetõttu ka kõige sagedasem probleem, mis sunnib inimesi perearstikeskusesse või apteeki pöörduma ja abi otsima.

Uudised


Diabeediuudised


Kuidas ennetada II tüüpi diabeeti?

Kui teist tüüpi diabeet oleks nakkushaigus, mis leviks inimeselt inimesele, siis oleks rahvaterviseorganisatsioonid juba välja kuulutanud epideemia. See keeruline haigus, mida kunagi esines vaid täiskasvanutel, avaldub nüüd ka noorukitel ja lastel.    

Parodontiit - krooniline suuõõne haavand

Parodontiit ja gingiviit on mikrobioota põhjustatud igemete põletikulised haigused, mis ravimata jätmisel võivad lõppeda terve hamba väljalangemisega. Parodontiidi ja südame-veresoonkonnahaiguste koosesinemisel peaksid hambaarst ja perearst (üldmeditsiin) toimima ühtse meeskonnana.

Süvaveeni tromboosist ja kopsuarteri trombebooliast

Tromboos on veresoone osaline või täielik ummistus vere hüübimisest veresoone sees. Trombemboolia puhul kantakse trombimassid verevooluga edasi teistesse veresoontesse. 

Originaal- ja geneerilised ravimid

Ülevaade veebruaris toimunud Tartu Ülikooli täienduskonverentsi Kliinik 2016 sessioonist "Geneerilised ravimid, hind ja ravisoostumus".

Katre Kõvask: Apteegi mõiste tähendus on muutumas

Apteegi mõiste sisu on suures muutumises, sest kui varem mindi apteeki pigem haigena, et sealt terveks tegevat rohtu saada, siis tänapäeval otsitakse üha enam kaupa, et oma head tervist hoida, ütleb Pharma Holding OÜ juhatuse esimees, Südameapteegi juht Katre Kõvask.