Onkoloogiakonverentsile „Immuunsüsteem ja vähk“ võimalik registreeruda kuni 14. maini

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Neljapäeval, 18. mail 2017 toimub Tartus, Dorpati konverentsikeskuses kliiniline konverents „Immuunsüsteem ja vähk“. Konverentsile on oodatud perearstid, onkoloogid, hematoloogid, immunoloogid, allergoloogid, apteekrid jt meditsiinitöötajad.

Kui varasemad konverentsid võtsid fookusesse noored või eakad vähihaiged, siis tänavu on keskseks teemaks valitud immuunsüsteem. Eesti Kliiniliste Onkoloogide Seltsi esindaja ja konverentsi ühe peamise organiseerija, dr Jana Jaali, sõnul võeti immuunsüsteem fookusesse, sest tegemist on täiesti uue ravisuunaga onkoloogias. Uued immuunravimid on efektiivsed, kuid tekitavad tavaravimitega võrreldes hoopis teistsugused kõrvaltoimed. Väga oluline on neid kõrvaltoimeid õigeaegselt ära tunda ning konverentsi eesmärk ongi seda temaatikat laiemalt tutvustada.

Konverentsi esimeses pooles räägitakse kasvajahaige immuunsüsteemist ning immuunravi uutest suundadest onkoloogias ning uutest ravimitest ja nende kõrval- ja koostoimetest. Samuti antakse nõu, kuidas immuunravi kõrvaltoimeid ära tunda ja ravida. Räägitakse lähemalt tänapäevastest immuunravi ja kiiritusravi võimalustest ning nende efektiivsusest.

Konverentsi teises sessioonis räägitakse onkoloogiliste patsientide immuniseerimisest. Samuti tuleb juttu sellest, kas immuunsüsteemi tuleks toetada ka palliatiivses ravis. Lähemalt arutletakse alternatiivmeditsiini võimaluste üle immuunravi tegemisel. Kas ravis võiks üldse alternatiivmeditsiini võimalusi kasutada? Kui jah, siis kas sellest piisab? Laborispetsialist tutvustab lähemalt paraneoplastilisi sündroome ehk kasvaja indutseeritud immunoloogilisi reaktsioone, mis on algselt organismi kaitsemehhanism kasvaja vastu, kuid mis tabavad n-ö ekslikult närvisüsteemi rakke.

Konverentsil käsitletakse ka anafülaktilisi reaktsioone kemoteraapiale ja desensibiliseerimist.

Vaata konverentsi ajakava ja registreeru siin!


Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Hematoloogia-onkoloogia kliinik, Eesti Kliiniliste Onkoloogide Selts ja Eesti Immunoloogide ja Allergoloogide Selts koostöös ja Celsius Healthcare’iga.
Jaga