Veebiseminar: Uriinipidamatuse füsioteraapia ja abivahendite väljakirjutamine

Lisa kalendrisseVeebiseminar: Uriinipidamatuse füsioteraapia ja abivahendite väljakirjutamine26-10-2021 14:3026-10-2021 16:05Europe/TallinnVeebiseminar: Uriinipidamatuse füsioteraapia ja abivahendite väljakirjutamine*Koolitusele on oodatud ämmaemandad ja teised teemast huvitatud ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 26. Oktoober 2021
Sihtrühm: ämmaemand, muu tervishoiutöötaja
Täienduspunkte: 2
Osalemistasu: 20,00€
Korraldaja: Celsius Healthcare, Eesti Ämmaemandate Ühing

Koolitusele on oodatud ämmaemandad ja teised teemast huvitatud tervishoiutöötajad!

Inkontinentsus on seoses rahvastiku vananemisega üha kasvav probleem, kuid seda ei saa kindlasti pidada ainult vanemaealiste probleemiks. Tihti ei julge nooremad naised probleemidest rääkida, tuntakse valehäbi ja õigeaegne ravi jääb saamata, mis mõjutab naise elukvaliteeti.

Vaagnapõhjalihaste harjutuste õpetamine sünnituse järgselt on vajalik kõigile naistele, hoolimata sümptomite puudumisest, kuna vaginaalse sünnituse käigus saavad vaagnapõhja struktuurid rohkemal või vähemal määral kahjustada ning leitud on sünnituse pikaajaline mõju kontinentsusele, mistõttu sümptomid ei pruugi kõigil avalduda vahetult peale sünnitust, vaid ka hilisemas elus. On leitud, et kui naisel esineb uriinilekkeid 2 kuud pärast sünnitust, siis ilma sekkumiseta jääb probleem püsima ning ei tasu oodata iseeneslikku taastumist.  

Loengus anname praktilisi soovitusi, kuidas teha vaagnapõhjalihaste skriiningut, kuidas õpetada harjutuste tegemist ja milliseid abivahendeid soovitada.

14.30 – 15.30
Uriinipidamatuse füsioteraapia: rasedusaegne uriinipidamatus ning uriinipidamatus fertiilses eas sünnitanud naistel – Helle Nurmsalu, Kõhukliiniku ja Confido Erameditsiinikeskuse füsioterapeut
15.30 – 15.50
Uriinipidamatuse abivahendite väljakirjutamine ämmaemandatele – Bret Schär, Sotsiaalkindlustusameti abivahendite talituse peaspetsialist
15.50 – 16.05
Küsimused ja vastused
 

Registreerumine lõpeb 26.10. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-mailile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, palun veenduge, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi. 

Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.

 

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid@celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.

Registreerimiseks palun täitke allolev elektroonne vorm! Arve saadetakse pärast registreerumist. Lisainfo tel +372 631 4111


1. osaleja andmed


Maksja andmed

Arve
Internetipank (SEB, Swedbank, LHV, Luminor)
Arve
Internetipank (SEB, Swedbank, LHV, Luminor)