Veebiseminar: COVID-19 põhidilemma: kas ennetada või põdeda?

Lisa kalendrisseVeebiseminar: COVID-19 põhidilemma: kas ennetada või põdeda?21-02-2022 15:0021-02-2022 16:35Europe/TallinnVeebiseminar: COVID-19 põhidilemma: kas ennetada või põdeda?*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: E, 21. Veebruar 2022
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 2
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

2021. aasta möödus COVID-vastase vaktsineerimise tähe all: aasta esimestel päevadel said arstid esimesed vaktsiinidoosid. Järgnes riskigruppide vaktsineerimine ning seejärel kogu elanikkonna ja laste vaktsineerimised.

Täna ei räägi me enam vaktsiini puudusest ning enda ja oma lähedaste kaitsmine on kõigile avatud võimalus. Teadmised nii vaktsiinide toime kui ka viiruse erinevate tüvede ning haiguse kulgu mõjutavate tegurite kohta täienevad pidevalt. Meedikute jaoks tähendab see vajadust olla kursis värskete uuringute ning praktikatega. Patsientide jaoks aga otsuste langetamist keerulises ja muutuvas infoväljas.

 

Infektsioonhaiguste eriala arst-resident Hanna Rätsep on nüüdseks poolteist aastat iga päev COVID-19 patsiente haiglas ravinud.  Dr Rätsep annab ülevaate epidemioloogilisest olukorrast ning räägib COVID-19 kliinilisest kulust ja haiglas esinevatest tüsistustest, tuues eraldi välja trombootilised tüsistused haiglaravil viibivatel patsientidel. Ettekannet illustreerivad haigusjuhud.

Kliiniline psühholoog Kärolin Kajalaid aitab mõtestada olukorda, kus praegu toimetame: inimesed on infotulvas segaduses –  infot on vähe ning see on pealekauba pidevas muutumises. Mida rohkem infot haiguse kohta tekib, seda rohkem saame ka teadmisi, kuidas patsiente vaktsineerimise kasus veenda. Milline paistab pilk väljastpoolt: millistele nuppudele peaks vajutama, et patsient vaktsineerimisotsuseni juhatada?  Samas on ka meedikud ise juba väsinud. Millised tööriistad või praktilised tehnikad aitaks tõhusalt patsientideni jõuda?

 

15.00 – 15.40
Vaade COVID-19 haigestumise hetkeseisu. Klinitsisti kogemus – Hanna Rätsep, infektsioonhaiguste arst-resident
15.40 – 16.20
Patsiendi dilemma: kas ennetada või põdeda? Millised on toimivad nõustamispraktikad? Psühholoogi vaade - Kärolin Kajalaid, Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku kliiniline psühholoog
16.20 – 16.35
Arutelu

 

Seda haridusalast tegevust toetab Medison Pharma Estonia OÜ / Moderna. 

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 21.02. kell 11.00.

 

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.