Veebiseminar: ülekaaluga seotud müüdid ja reaalsus. Ravi ja ravimid

Lisa kalendrisseVeebiseminar: ülekaaluga seotud müüdid ja reaalsus. Ravi ja ravimid12-06-2023 13:0012-06-2023 14:30Europe/TallinnVeebiseminar: ülekaaluga seotud müüdid ja reaalsus. Ravi ja ravimid*Koolitusele on oodatud kõik teemast huvitatud meditsiinitöötajad!*...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: E, 12. Juuni 2023
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 2
Osalemistasu: 36,00€
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud kõik teemast huvitatud meditsiinitöötajad!

"Oleme kehakaalult suuremad kui kunagi varem. Nii ka Eestis. Teame, et liigne kaal mõjutab meie füüsilist kui vaimset tervist. Viimaste aastate uurimistööd on toonud selgust nii ülekaalu tekkepõhjuste osas kui lisanud ravivõimalusi, kuid saadud teadmised pole kaalutõusu päriselt siiski peatada suutnud. Miks?" - nii kirjutab dr Kristel Ehala-Aleksejev ajakirjas Perearst. 

Ülekaal on nii ühiskonnas kui ka meedikute silmis stigmatiseeritud teema ja palju kohtab arvamust, et rasvumine on inimese enda süü ning seda saaks hõlpsasti vältida vaid toidusedeli korrigeerimisega. Kuna ülekaalust ja rasvumisest on saanud üks peamisi surma põhjuseid, siis vajavad need patsiendid nõustamist, mis võtab arvesse laiemat vaadet, arvestab kaasaegse ravi ning uute ravimite võimalustega ja elustiili soovituste kombineerimisega.  

Seminar annab põhjaliku ülevaate nii ravivõimalustest kui ka uutest ravimitest valdkonna ekspertide pilgu läbi. 

Koolitust modereerib dr Marje Oona, Tartu Ülikooli peremeditsiini kaasprofessor

13.00 – 13.10
Sissejuhatus teemasse – moderaator dr Marje Oona  
13.10 – 13.40
Rasvumine - kas kliiniline haigus või elustiili probleem? Eduka kaaluravi alused – dr Kristel Ehala-Aleksejev, Tartu Ülikooli Kliinikumi androloogiakeskuse arst-õppejõud ja Sinu Arst toitumisarst
13.40 – 14.10
Ülekaalulise patsiendi nõustamine ja ravi värskete uuringute valguses: võimalused, hoiakud ja väljakutsed. Medikamentoosse ravi võimalused – dr Piret Rospu, Tabasalu Perearstikeskuse perearst
14.10 – 14.30
Moderaator dr Marje Oona kokkuvõte. Küsimused ja vastused

 

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse 12. juuni hommikul enne veebiseminari e-mailile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta).Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi Teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi. 

Registreerumine lõpeb 12.06. kell 11.00.

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav. Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.

 

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid@celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.