Konverents: Kollegiaalsus meditsiinis

Lisa kalendrisseKonverents: Kollegiaalsus meditsiinis24-01-2020 09:1524-01-2020 16:15Europe/TallinnKonverents: Kollegiaalsus meditsiinisKonverentsile on oodatud meditsiinitöötajad, ametkonnad, haiglate juhid...Tallinna Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2, Tallinn)

Toimumiskoht: Tallinna Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2, Tallinn)
Toimumisaeg: R, 24. Jaanuar 2020
Täienduspunkte: 7
Osalemistasu: 49,00€
Korraldaja: Eesti Nooremarstide Ühendus, Celsius Healthcare

Konverentsile on oodatud meditsiinitöötajad, ametkonnad, haiglate juhid

 

Kollegiaalsus meditsiinis on muutunud teemaks, mis ühendab nii tervishoiutöötajate, patsientide kui ka tervishoiukorraldajate ühiseid huve.

Konverents "Kollegiaalsus meditsiinis" keskendub sellele, kuidas meditsiinitöötajate vahelised suhted ja meeskonnatöö mõjutavad igapäevaseid raviotsuseid ja seeläbi ka ravitulemusi. Konverentsil tuleb juttu ka sellest, miks on kollegiaalsus oluline, kuidas mõjutab see võimalikku läbipõlemist ja mida ühiselt paremaks muuta. Kuigi tugevale meeskonnatööle, mille aluseks on vastastikku lugupidavad, selged töösuhted ning konkreetselt reglementeeritud tööprotsessid, on üha enam hakatud tähelepanu pöörama nii haiglates kui perearstikeskustes, puudub täna platvorm ja suunad kollegiaalsuse väärtustamiseks kogu süsteemis. Konverentsi eesmärgiks on kaasata tervishoiukorraldajate, noorarstide, haiglate, perearstide ning patsiendiühenduste esindajad, et ühise meeskonnana ülalnimetatud teemadel konkreetseid sihte seada.

 

09.15 – 10.00
Registreerimine, hommikukohv

I SESSIOON:

Moderaatorid: Joel Lumpre ja Julius Juurmaa
10.00 – 10.10
Avasõnad: sotsiaalminister Tanel Kiik
10.10 – 10.30
Parima kolleegi väljakuulutamine ja autasustamine. Parima kolleegi valivad arstid ise perioodil detsembrist jaanuarini internetiküsitluse teel, mis jõuab osapoolteni Med24 vahendusel. Iga arst saab tunnustada oma arstist kolleegi ning selgitada, miks just tema väärib esiletõstmist. Žürii kinnitab enim hääli saanud arsti, kes vastab konkursi tingimustele, parimaks kolleegiks 2020.
10.30 – 11.00
Milleks meile üldse kollegiaalsus? – Ruth Kalda, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor
11.00 – 11.35
Kollegiaalsus meditsiinieetikas – Andres Soosaar, Tartu Ülikooli bio-ja siirdemeditsiini instituudi külalisdotsent
11.35 – 12.35
Diskussioon. Kollegiaalsus, mida ühiselt paremaks muuta saame?
 
Diskussiooni modereerivad Joel Lumpre ja Julius Juurmaa. Diskussioonis osalevad: Jaan Sütt (EAL), Aime Keis (TÜ), Ruth Kalda (TÜ), Andres Soosaar (TÜ), Marika Tammaru (ITK), Andres Kotsar (TÜK), ja Anneli Kannus (EÕL).
12.35 – 13.35
Lõuna

II SESSIOON:

Moderaatorid: Ruth Kalda ja Jaan Sütt
13.35 – 14.20
Kolleeg – sõber või vaenlane? Residendist sirgub kolleeg – Marta Velgan, Eesti Noored Perearstid juhatuse liige ja Julius Juurmaa, Lääne-Tallinna Keskhaigla radioloogia arst-resident
14.20 – 14.50
Läbipõlemine ja vaimne tervis arsti töö mõjutajatena – Merit Kudeviita, Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaater
14.50 – 15.20
Kollegiaalsuse piirid – Andres Kotsar, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige - ravijuht
15.20 – 15.50
Kollegiaalsus ja võimalikud ravivead – Marika Väli, Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kohtuarstiteaduse professor ja osakonna juhataja
15.50 – 16.35
Diskussioon. Kuidas kollegiaalselt paremat tulevikku kujundada?
 
Diskussioonis osalevad: Marta Velgan (ENÜ), Le Vallikivi (EPS), Oivi Uibo (TÜ), Külli Friedemann (Haigekassa), Marika Väli (TÜ), Kelli Podošvilev (ITK), Merit Kudeviita (PERH), Anneli Kannus (EÕL) ja Rait Bessonov (TÜ).
 

Osalustasu: 49 eurot.

 

Lisainfo: Kai Banatovski, tel. +372 631 4111, e-post: kai@celsius.ee

Näitusepindade info: Mariann Tiirik, tel +372 5817 3478, e-post: mariann@celsius.ee

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid@celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.