Dr Kristel Ehala-Aleksejev räägib seminaril: kuidas murda ülekaaluga seotud müüte?

Kristel Ehala-Aleksejev. Foto: Scanpix/Tiina Kõrtsini
Made Maria Laas

Made Maria Laas

med24@med24.ee
Ülekaal on nii ühiskonnas kui ka meedikute silmis stigmatiseeritud teema ja palju kohtab arvamust, et rasvumine on inimese enda süü, viitas ühele paljulevinud müüdile toitumisarst Kristel Ehala-Aleksejev, kes veebiseminaril räägib ka ülekaalu ravist.

Esmaspäeval, 12. juunil kell 13:00-14:30 toimub veebiseminar, mis käsitleb kliinilises praktikas olulist teemat - ülekaalu ja rasvumist ning selle kaasaegseid ravivõimalusi. Seminaril esinevad dr Kristel-Ehala Aleksejev ja dr Piret Rospu. Täpsem info programmi ja registreerumise kohta on leitav SIIN.

 

"Oleme kehakaalult suuremad kui kunagi varem. Nii ka Eestis. Teame, et liigne kaal mõjutab meie füüsilist kui vaimset tervist. Viimaste aastate uurimistööd on toonud selgust nii ülekaalu tekkepõhjuste osas kui lisanud ravivõimalusi, kuid saadud teadmised pole kaalutõusu päriselt siiski peatada suutnud," nentis dr Kristel Ehala-Aleksejev.  

 Ülekaal on nii ühiskonnas kui ka meedikute silmis stigmatiseeritud teema ja palju kohtab arvamust, et rasvumine on inimese enda süü ning seda saaks hõlpsasti vältida vaid toidusedeli korrigeerimisega. "Kuna ülekaalust ja rasvumisest on saanud üks peamisi surma põhjuseid, siis vajavad need patsiendid nõustamist, mis võtab arvesse laiemat vaadet, arvestab kaasaegse ravi ning uute ravimite võimalustega ja elustiili soovituste kombineerimisega," lisas Ehala-Aleksejev.

Jaga