Veebiseminar: valus seks ja vulva valusündroomid

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
6. detsembril kell 14.30–16.00 võtame veebiseminaril vaatluse alla valulikkuse seksi ajal (düspareuunia), mis on naiste seas levinud mure ning sage arsti või seksuaalnõustaja poole pöördumise põhjus. See võib negatiivselt mõjutada patsiendi/kliendi elu paljusid aspekte. Kuna selle probleemi põhjused on väga eriilmelised, võib diagnostika ja ravi olla spetsialisti jaoks suureks väljakutseks.

Mõned düspareuunia käivitajad on lihtsamini diagnoositavad ning neile on olemas konkreetne ravi, samal ajal teised põhjused on vähetuntud ka spetsialistide seas ja/või on nende ravi keerukam ja aeganõudvam. Kuna põimuvad nii biomeditsiinilised kui ka psühhoseksuaalsed tegurid, siis on sageli tarvilik multidistsiplinaarne käsitlus ning abistajate omavaheline hea koostöö.

Veebiseminaril anname ülevaate sagedasematest düspareuunia põhjustest (nt vestibulodüünia, vaginism, häbeme sagedasemad nahahaigused), nende äratundmisest ja eristamisest ning võimalustest nende ravimiseks. Soovitame erinevaid allikaid, mida enam huvitatud kuulajad saavad oma teadmiste süvendamiseks kasutada. Avame pisut arsti ja seksuaalnõustaja rolli valusa seksiga pöörduva patsiendi toetamisel.

Koolitust viib läbi Marie AbelStavangeri ülikoolihaigla naistearst, seksuaalmeditsiini arst (FESM) ja seksuaalnõustaja ja modereerib Linnamõisa perearstikeskuse perearst Eve Kivistik.

Täiendkoolituspunktid: 2

Veebiseminarile on oodatud kõik teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Jaga