Abivahendite korraldamise uus süsteem

Abivahendite teenust korraldasid kuni 2015. aasta lõpuni maavalitsused ja kohalikud omavalitsused, alates 2016. aasta algusest võttis selle ülesande üle sotsiaalkindlustusamet. Seega tuleb edaspidi uue isikliku abivahendi kaardi saamiseks pöörduda sotsiaalkindlustusameti poole.    

Kardioloogiline patsient ootab just temale suunatud nõuandeid

Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht professor Margus Viigimaa kinnitab, et kardioloogiliste patsientide teadlikkus on aastatega tunduvalt kasvanud ning arsti poole pöördutakse aina spetsiifilisemate küsimustega. 

Imikut kimbutavad gaasivalud võivad olla tingitud soolestiku ebaküpsusest

Tartu ülikooli kliinikumi lastekliiniku lastearsti-teaduri Tiia Voori sõnul arvatakse, et kuni 40 protsendil imikutest esinevad gaasivalud võivad olla tingitud soolestiku ebaküpsusest – gaasid jäävad soolestikust väljutamata ja tekitavad sinna pidama jäädes valu ja ebamugavustunnet.

Immuniseerimiskava plaanitakse muuta

Kui praegu vaktsineeritakse lapsi B-viirushepatiidi vastu kohe pärast sündi, siis arutlusel on selle immuniseerimise edasilükkamine imikuikka, samuti plaanib sotsiaalministeeriumi immunoprofülaktika ekspertkomisjon arutada kordusvaktsineerimiste sagedust ning ka uute vaktsiinide lülitamist riiklikku immuniseerimiskavasse. 

Millist nõu vajavad patsiendid diabeediõelt?

Ei möödu päevagi küsimuseta, milles seatakse kahtluse alla diagnoositud haigus ehk 2. tüüpi suhkurtõbi, ütleb diabeediõde Agnes Anton, kes jagab oma kogemusi 2. tüüpi diabeediga patsiendi nõustamisest haiguse paremaks kontrolli all hoidmiseks.    

Pereõe roll valupatsiendi käsitluses

Enamik valusid mööduvad iseenesest. Kuid tugeva pikaajalise valu ravi on meeskonnatöö ning õde on siin oluline lüli.2 Eraldi väärib märkimist pereõe roll peavalu ravis.

Köha

Köha on organismi kaitsereaktsioon, millega takistatakse ärritajate sattumist sügavamale hingamisteedesse. Samas võib olla tegemist ka esmase alarmsümptomiga tõsiste haiguste korral. 

Pereõdede kliinilise farmakoloogia kursus juba täis

Pereõdede retseptiõiguse eelduseks olev kliinilise farmakoloogia kursus algab taas veebruaris ning esimene grupp on juba komplekteeritud. 

Haiguste ennetamine ja raviminõustamine viirushaiguste perioodil

Ülemiste hingamisteede viirushaigused on sügisest kevadeni meie kliimas väga levinud ja seetõttu ka kõige sagedasem probleem, mis sunnib inimesi perearstikeskusesse või apteeki pöörduma ja abi otsima.

Tiina Teder: Õe roll on kardinaalselt muutunud

Möödunud aasta detsembris Eesti Õdede Liidu presidendiks valitud Tiina Teder leiab, et õe roll on viimase kümne aastaga kardinaalselt muutunud, ent väga palju on veel teha, et nii õigusaktid kui ka patsientide teadlikkus järele jõuaksid.