2. tüüpi diabeedi ravimite kasutamine kroonilise neeruhaigusega patsiendil
Diabeetiline nefropaatia on kliiniline sündroom, mida klassikaliselt iseloomustab hüperfiltratsioon, albuminuuria ja progresseeruv neerufunktsiooni halvenemine. Hiljutistes uuringutes on leitud, et paljudel 2. tüüpi diabeediga haigetel esineb krooniline neerukahjustus ilma albuminuuriata, selle täpne patogenees on veel ebaselge. Kasutusele on tulnud mitmeid uusi ravimeid, mis on oma erineva toimemehhanismi kaudu suunatud kroonilise neeruhaiguse pidurdamisele ja kardivaskulaarsete tüsistuste ennetamisele.
Krooniline neeruhaigus, mida iseloomustab albuminuuria ja /või glomerulaarfiltratsiooni aeglustumine, hõlmab > 10% populatsioonist ehk rohkem kui 800 miljonit inimest üle maailma (1). Paljudes riikides on kroonilise neeruhaiguse (KNH) põhjusena esikohal diabeetiline nefropaatia, mida esineb 2. tüüpi diabeedi korral ~ 40%-l ja 1. tüüpi diabeedi korral 30%-l.
Individuaalne tellimus
1€ / kuu
Kuutellimuse esimesed 3 kuud tutvumishind 1€ kuus, edasi 19.90€ / kuu. Aastatellimusena mugavalt ühe makse ja arvega 215€ / aasta. Tervishoiutöötaja koodiga tellija saab tellimusega tasuta kaasa ühe vabalt valitud paberajakirja (Perearst, Lege Artis või Pereõde). Kuutellimuse tutvumishinda saad kasutada ühekordselt.
Telli kohe
Arstikeskuse pakett (populaarne)
34.50€ / kuu
Aastatellimusena mugavalt ühe makse ja arvega 377€ / aasta. Sobiv tellimus 2-3 liikmelisele meeskonnale. Ühe paketiga saad kuni 3 tellimust endale ja kolleegidele. Tervishoiutöötaja koodiga tellija saab tellimusega tasuta kaasa kuni kolm vabalt valitud paberajakirja (Perearst, Lege Artis või Pereõde).
Telli kohe
Hulgitellimus asutusele
Ei leidnud sobivat?
Võta ühendust meie klienditeenindusega ja leiame just teile sobiva lahenduse!
Loe edasi
Hinnale lisandub käibemaks 9%.