Tanel Laisaar: sõeluuringu eesmärk on avastada võimalikult palju kopsuvähijuhtusid varases staadiumis

Torakaalkirurg Tanel Laisaar andis ülevaate, millised on nüüdseks Eestis läbiviidud kopsuvähi sõeluuringu teostatavusuuringu tulemused ja kuidas nende teadmistega kopsuvähi ennetustöös edasi minnakse.

Avaldatud Viimati uuendatud

Kui suur on Eestis praegu kopsuvähi levimus ja milline on eeldatav haigestumus kopsuvähki tulevikus?
Eestis on kopsuvähki haigestumus üsna stabiilne. Igal aastal diagnoositakse üle 800 uue haigusjuhu. Viimased andmed vähiregistrist pärinevad 2018. aasta kohta, kui kopsuvähk diagnoositi 875 inimesel. Meeste seas on kopsuvähi levimus suurem kui naistel. Meestel esinemissagedus vähehaaval väheneb, aga naiste hulgas on näha kasvu.

Artikkel on Med24 tellijatele

Individuaalne tellimus

1€ / kuu

Kuutellimuse esimesed 3 kuud tutvumishind 1€ kuus, edasi 19.90€ / kuu. Aastatellimusena mugavalt ühe makse ja arvega 215€ / aasta. Tervishoiutöötaja koodiga tellija saab tellimusega tasuta kaasa ühe vabalt valitud paberajakirja (Perearst, Lege Artis või Pereõde). Kuutellimuse tutvumishinda saad kasutada ühekordselt.

Telli kohe

Arstikeskuse pakett (populaarne)

34.50€ / kuu

Aastatellimusena mugavalt ühe makse ja arvega 377€ / aasta. Sobiv tellimus 2-3 liikmelisele meeskonnale. Ühe paketiga saad kuni 3 tellimust endale ja kolleegidele. Tervishoiutöötaja koodiga tellija saab tellimusega tasuta kaasa kuni kolm vabalt valitud paberajakirja (Perearst, Lege Artis või Pereõde).

Telli kohe

Hulgitellimus asutusele

Ei leidnud sobivat?

Võta ühendust meie klienditeenindusega ja leiame just teile sobiva lahenduse!

Loe edasi

Hinnale lisandub käibemaks 9%.
Powered by Labrador CMS