Veebiseminar: COVID-19 põhidilemma: kas ennetada või põdeda?

Foto: Pixabay
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
21. veebruaril toimuval veebiseminaril räägime COVIDist: kuulame klinitsisti kogemust ning psühholoogi vaadet.

2021. aasta möödus COVID-vastase vaktsineerimise tähe all: aasta esimestel päevadel said arstid esimesed vaktsiinidoosid. Järgnes riskigruppide vaktsineerimine ning seejärel kogu elanikkonna ja laste vaktsineerimised.

Täna ei räägi me enam vaktsiini puudusest ning enda ja oma lähedaste kaitsmine on kõigile avatud võimalus. Teadmised nii vaktsiinide toime kui ka viiruse erinevate tüvede ning haiguse kulgu mõjutavate tegurite kohta täienevad pidevalt. Meedikute jaoks tähendab see vajadust olla kursis värskete uuringute ning praktikatega. Patsientide jaoks aga otsuste langetamist keerulises ja muutuvas infoväljas.

 

Infektsioonhaiguste eriala arst-resident Hanna Rätsep on nüüdseks poolteist aastat iga päev COVID-19 patsiente haiglas ravinud.  Dr Rätsep annab ülevaate epidemioloogilisest olukorrast ning räägib COVID-19 kliinilisest kulust ja haiglas esinevatest tüsistustest, tuues eraldi välja trombootilised tüsistused haiglaravil viibivatel patsientidel. Ettekannet illustreerivad haigusjuhud.

Kliiniline psühholoog Kärolin Kajalaid aitab mõtestada olukorda, kus praegu toimetame: inimesed on infotulvas segaduses –  infot on vähe ning see on pealekauba pidevas muutumises. Mida rohkem infot haiguse kohta tekib, seda rohkem saame ka teadmisi, kuidas patsiente vaktsineerimise kasus veenda. Milline paistab pilk väljastpoolt: millistele nuppudele peaks vajutama, et patsient vaktsineerimisotsuseni juhatada?  Samas on ka meedikud ise juba väsinud. Millised tööriistad või praktilised tehnikad aitaks tõhusalt patsientideni jõuda?

 

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

Seminaril osalemine annab 2 täiendkoolituspunkti. 

Ajakava ja registreerumine SIIN.

Jaga