Sünnitusaegse lahkliha 3. ja 4. järgu rebendi käsitlus (ITK)

Lisa kalendrisse23-11-2017 15:0523-11-2017 15:05Europe/TallinnSünnitusaegse lahkliha 3. ja 4. järgu rebendi käsitlus (ITK)Kestus: 7 tundi...Ida-Tallinna Keskhaigla konverentsisaal (K-korpus) (Ravi 18, Tallinn)

Toimumiskoht: Ida-Tallinna Keskhaigla konverentsisaal (K-korpus) (Ravi 18, Tallinn)
Toimumisaeg: N, 23. November 2017
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla

Kestus: 7 tundi

Hind km-ga: 140 €

Tutvustus: Teoreetiline kursus. Lahkliha III ja IV astme rebendi korral on vigastatud lahkliha nahk, tupe limaskest, vaagnapoõhja lihased ja pärasoole sfinkter (sulgurlihas) (III aste) või on lisaks vigastatud pärasool (IV aste).
Sulgurlihase vigastus on väga tõsine vaginaalse sünnituse tüsistus, millel võib olla märkimisväärne ja pikaajaline mõju naise tervisele ja elukvaliteedile. III ja IV astme lahkliha rebendite esinemise määr on oluline patsientide ohutusega seotud indikaator. Rebendite esinemissagedust on võimalik vähendada, pöörates tähelepanu riskiteguritele ja sünnituse vastuvõtmise taktikatele. Täielik vältimine pole siiski võimalik. Samas korrektne III ja IV astme rebendite diagnostika, registreerimine ja ravitaktika võimaldab vähendada ebasoovitavaid kaugtagajärgi ja tüsistusi (nt fekaalinkontinentsi). Tähelepanu tuleb pöörata nii kõrgele kui madalale esinemissagedusele (võib olla seotud aladiagnoosimise ja -raporteerimisega).


Kuraator: Ferenc Szirko, perinataalkeskuse juhataja

Registreeri SIIN