Podagra kaasaegne käsitlus – venekeelne seminar Narvas 8. juunil!

Vanda Kristjan. Foto: Julia-Maria Linna
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Perearstidele mõeldud praktilise täiendkursuse viimane seminar toimub neljapäeval, 8. juunil Narvas. Seminar on vene keeles ning toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Seminaril antakse ülevaade podagra kaasaegsest käsitlusest. Reumatoloog räägib haiguse teoreetilisemast poolest -  haiguse olemusest, tekkepõhjustest ja ravist. Perearst vaatleb podagrat oma igapäevatöö vaatenurgast ning räägib täpsemalt patsiendiõpetusest.

Podagra on haigus, mis on tingitud kusihappeainevahetuse häiretest. Haiguse tekkes on oluline osa pärilikkusel ning ebaõigel toitumisel. Kuna podagra kulg on tavaliselt krooniline, siis on selle ravis lisaks reumatoloogile väga oluline osa ka perearstil. Podagra ravi jaguneb laias laastus kaheks: püsiravi, mille eesmärk on kõrgenenud vere kusihappesisalduse langetamine ja madalal hoidmine, ning ägeda hoo tekkimisel adekvaatne valuravi.

Seminari koosneb kahest osast – esimeses pooles räägitakse haiguse teoreetilisest poolest ja peale pausi toimub praktiline haigusjuhtude analüüs.

Lektoriteks on Aleksandra Butšelovskaja, Tamme Erakliiniku reumatoloog ja Mähe perearstikeskuse perearst Vanda Kristjan. 

Seminar annab neli täiendkoolituspunkti.

Lisainfo ja registreerimine:

8.   juuni Podagra kaasaegne käsitlus (Narva, vene keeles)


Jaga

Artikli kommenteerimiseks peate Med24.ee sisse logima:

Unustasid parooli? Registreeru kasutajaks