Ravimite manustamine (ITK)

Lisa kalendrisse25-05-2017 08:0025-05-2017 08:00Europe/TallinnRavimite manustamine (ITK) Eesmärk: Milliseid ravimeid anda enne sööki ja milliseid peale sööki? ...Ida-Tallinna Keskhaigla koolitusosakonna õppeklass (ruum MC0155) (Pärnu mnt 104, Tallinn)

Toimumiskoht: Ida-Tallinna Keskhaigla koolitusosakonna õppeklass (ruum MC0155) (Pärnu mnt 104, Tallinn)
Toimumisaeg: N, 25. Mai 2017
Sihtrühm: õde
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla
 
Eesmärk: Milliseid ravimeid anda enne sööki ja milliseid peale sööki? Kust seda infot teada saab? Mitu milliliitrit ravilahust tuleb manustada patsiendile, kui arst on määranud 1%-list lahust, aga pakendil on 1 mg/ml? Mis vahe on tabletil, kapslil ja maatrikstabletil? Missuguseid ravimeid koos manustada ei tohi? Nendele ja teistele sarnastele küsimustele saab vastuse koolituspäeval, mis toimub interaktiivses seminarivormis.
 
NB! Osalejatel palume võimalusel kaasa võtta nutitelefon või tahvelarvuti.
Kestus: 8 tundi
Sihtrühm: õendustöötajad
Hind km-ga: 80 €
 
Tutvustus:
ravimite farmakokineetika ja ravimvormid - mis on farmakokineetika; erinevad manustamisviisid; mis on patsiendi infoleht (PIL) ja ravimi omaduste kokkuvõte (SPC); farmakokineetikaga seotud mõisted; info manustamisviisi kohta ravimi omaduste kokkuvõttes; farmakokineetilised koostoimed; 
ravimite ettevalmistamise arvutusülesanded - praktilised protsentülesanded ravimite ettevalmistamiseks;antibiootikumide lahustamise ülesanded;
aseptika ja desinfitseerimine ravimite ettevalmistamisel - millised pinnad on steriilsed, millised tuleb desinfitseerida; mida teha ampullist üle jäänud lahusega; ravimite hävitamine.
farmakodünaamika ja ravimite kõrvaltoimed - mis on farmakodünaamika; millest on põhjustatud kõrvaltoimed; fotosensibilisatsioon ja ravimid.
tüüpilisemad ravimite koostoimed - NSAIDide ja valuravimite tüüpilisemad koostoimed; uinutite kasutamine, koostoimed teiste ravimitega; lahtistid ja kinnistid, koostoimed teiste ravimitega.
 
Kuraator: Ülle Helena Meren, apteegi juhataja
 
Registreeri siin