Seminar: väikelapse neuroloogilised probleemid

Foto: IStock
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Sügisest algab kolmes linnas toimuv Celsiuse täiendkoolitussari perearstidele väikelapse levinumatest neuroloogilistest probleemidest.

Koolituse esimene pool keskendub febriilsetele krampidele ja epilepsiale, teemadele, millega perearstid tihti kokku puutuvad. Febriilsete krampide puhul on fookuses seisundi käsitlus ning perekonna nõustamine.

Kuna epileptilisel hool on aju arengule negatiivne mõju ja varajane avastamine oluline, siis eelkõige räägitakse seminaril haiguse avaldumisvormidest, diagnostikast ning ravist. Eraldi tuuakse välja ka perekonna nõustamine elustiili osas ning erinevate arenguliste probleemide puhul spetsialistide kaasamine lapse elukvaliteedi parandamiseks.

Päeva teises pooles teeb lektor ülevaate laste tserebraalparalüüsist. Kuna ka selle haiguse puhul on ülioluline varajane diagnoos ja sekkumine, siis peamine rõhk on diagnostikal ja ravil. Mida täpsemalt tähele panna ja milline on tänapäeva suhtumine patofüsioloogiasse?

Koolituspäeva juhib ja põhjaliku ülevaate teemadest annab Inga Talvik, Tallinna Lastehaigla neuroloogiakeskuse juhataja.

Lisainfo ja registreerumine:

Tallinn (13.09)

Tartu (11.10)

Narva (08.11)

Jaga