Seminar: Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Praktiline täiendkoolitus arstidele teemal täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil võtab fookusesse värske hüpertensioonijuhendi.

Ravijuhendi „Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil“ esimene versioon valmis aastal 2012. Tegu oli esimese juhendiga, mis valmis uue metoodika järgi.

2019. aastal uuendati Eesti ravijuhendit „Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil“ - kuna vahepeal on toimunud palju muudatusi ja uuendusi, tulid töörühm ja sekretariaat uuesti kokku, et vaadata uuemast tõendusmaterjalist lähtudes üle eelmise juhendi kliinilised ja tervishoiukorralduslikud küsimused. Kõik punktid juhendis avati uuesti ning kõik soovitused on uuesti üle vaadatud tõenduspõhisusest lähtuvalt.

Koolitusel toob Põhja-Eesti Regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst-kardioloogiakeskuse teadusjuht prof Margus Viigimaa välja põhilised soovitused hüpertooniku käsitlusel ning Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini osakonna juhataja Agnes Mägi räägib lähemalt spordi mõjust vererõhule.

Seminar „Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil“ toimub 27. novembril 2019 Tallinnas Viru konverentsikeskuses.

 

Jaga