Seminar: KOK-i patsient perearsti vaates

Diana Ingerainen. Foto: Julia-Maria Linna
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Seminari eesmärk on näidata, millised on perearsti ja tema meeskonna võimalused KOK-i varajaseks diagnostikaks ning kroonilise haigusega patsiendi järjepidevaks jälgimiseks eesmärgiga, et patsiendi terviseseisund oleks stabiilne ning elukvaliteet võimalikult hea. Selleks vajame tervikpilti patsiendi käsitlusest nii perearsti, eriarsti kui ka patsiendi enda vaates.

Demograafilise olukorra muutudes näeme positiivsena eluea kasvu, millega paraku negatiivsena kaasneb haiguskoormuse tõus. Perearstid kui patsiendid on silmitsi uute väljakutsetega. Perearsti jaoks on oluline õigeaegne diagnoosimine kaasates raviprotsessi patsient. Eelkõige aidata patsiendil oma haigust mõista ning sellega toime tulla. See eeldab võimekust korraldada praksises oma meeskonna tööd nii, et kiirus ja kvaliteet oleksid tasakaalus.

Üheks lahenduseks on patsiendikeskse raviplaani koostamine, mis on eelkõige abiks patsiendile ja koondab terviseandmeid/tegevusi/ravimeid.

Seminaril on põhirõhk juhtumianalüüsidel. Ühtlasi antakse ülevaade KOKi käsitlusest perearsti ja eriarsti koostöös. Koolitusel on kõigil võimalus harjutada ka spirograafia tegemist.


Tallinn: https://www.med24.ee/kok-i-patsient-perearsti-vaates-tallinn

Tartu: https://www.med24.ee/kok-i-patsient-perearsti-vaates-tartu

Narva (vene keeles): https://www.med24.ee/kok-i-patsient-perearsti-vaates-narva-vene-keeles

Jaga