Radioloogilised uuringud, mida kellelegi vaja ei ole

Äli Roose. Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Põhja-Eesti Regionaalhaigla radioloogiakeskuse juhataja Äli Roose annab ülevaate, millest ta teeb Tallinna Perearstide Seltsi ja Eesti Radioloogia Ühingu kevadkonverentsil juttu oma ettekandes "Radioloogilised uuringud, mida kellelegi vaja ei ole".

"Ma räägin mõtestatud ravitegevusest ehk siis uuringule suuamisel peab olema selge, miks seda uuringut tehakse, missugune peaks olema selle tulemus ja mõju patsiendi käsitlustele," seletas Äli Roose. "Tuletan meelde meditsiinikiirituse kahjulikkust, seda eriti laste ja noorte osas, puudutan põgusalt erinevate haiguste ravi ja diagnoosimise juhendeid, räägin kliinilise otsustamise toest (clinical decision support), kiirgusmäärusest ja sellega pandud kohustusest sobimatute uuringute mittetegemisest."

Tallinna Perearstide Seltsi kevadkonverents koostöös Eesti Radioloogia Ühinguga toimub 11. aprillil. Konverentsil räägitakse sellest, mida ootab perearst radioloogilt ja vastupidi. Samuti analüüsitakse, kas perearstile võimaldatavad radioloogilised uuringud on asjakohased või vajaks see spekter laiendamist. Diskussioonil keskendutakse sellele, millised on kliinilised väljakutsed ning milliseid haigusseisundeid ja millise modulaarsusega uurida. Ühiselt käsitletakse ka haigusjuhte.

Kava ja registreerimisinfo leiab siit.

Jaga