Perearsti roll kõrgvererõhktõve patsientide ravis on suurenenud

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Võrreldes varasema juhendiga on värskes juhendis „Täiskasvanute kõrgvererõhktõve käsitlus esmatasandil“ suurenenud perearstide roll.

„Enamik kõrge vererõhktõvega patsientidest kuuluvad perearsti jälgimisele ning juhendis on need haiged täpselt välja toodud. Kui perearsti juures kõrgvererõhktõve kontrolli ei saavutata, siis suunatakse haige spetsialisti vastuvõtule, kuid neid haigeid on tänaseks väga vähe,“ selgitas Põhja-Eesti regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst-kardioloogiakeskuse teadusjuht prof Margus Viigimaa.

Viigimaa sõnul käsitleb juhend praktilisi soovitusi, mis baseeruvad nii Euroopa hüpertensiooniühingu/ Euroopa kardioloogide seltsi 2018. aasta juhendi, NICE juhendi ning USA 2017. aasta hüpertensioonijuhenditel.

Olulise märksõnana toob ta juhendi puhul välja kombinatsioonravi ning kuna vererõhu eesmärkväärtused on läinud karmimaks ehk madalamaks, siis käsitletakse juhendis, kuidas neid saavutada.

Praktiline täiendkoolitus perearstidele, mis võtab fookusesse uue täiskasvanute kõrgvererõhktõve ravijuhendi toimub 27. novembril Tallinnas Viru konverentsikeskuses. 

Vaata kava ja registreerimisinfot SIIT

Jaga