Kutse loengule „Opioidid ja soolestik: mehhanismid ja ravi“

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Kyowa Kirin / Tamro Eesti kutsuvad loengule, kus tuleb juttu opioidide kõrvaltoimetest soolestikule. Loeng toimub teisipäeval, 18. aprillil Tallinnas ning kolmapäeval, 19. aprillil Tartus.

Valu on üks haigestumiste kardetumaid sümptomeid, mis mõjutab nii patsientide kui ka nende lähedaste elukvaliteeti.

WHO avaldas 1986. aastal esimest korda nn valuredeli, millest lähtudes valitakse valuvaigisti valutugevuse alusel. Mõõduka või tugeva valu korral, mis ei allu mittesteroidsetele põletikuvastastele ravimitele, on näidustatud opioidravi.

Opioidravi korral tuleb aktiivselt tegeleda kõrvaltoimetega, milleks on peamiselt kõhukinnisus, iiveldus ja oksendamine, sedatsioon, segasus, eufooria, pearinglus, uriinipeetus ja sügelus. Sagedasimaks probleemiks patsientidel on kõhukinnisus (Pintson, M., Oselin, K. Opioidide kasutamisest vähivalu ravis. Eesti Arst 2014; 93(9):531–536).

Opioidide kasutamine Eestis on viimastel aastatel mõnevõrra suurenenud, kuid on võrreldes Põhjamaadega siiski mitu korda väiksem.

Oma pikaajalisest praktikast ja ravikogemusest opioididega ning eeskätt opioidide kõrvaltoimetest soolestikule räägib Taani Aalborgi Ülikooli lektor dr. Asbjørn Mohr Drewes.

Loeng  “Opioids and the gut: Mechanisms and treatment” toimub inglise keeles. 

Tallinnas: 
18. aprill kell 16
Nordic Hotel FORUM konverentsisaalis (Viru väljak 3)
 
Tartus:
19. aprill kell 16
V SpaaHotell konverentsisaalis (Riia 2)

Loengut toetab Eesti Valu Selts

Loengus osalemine annab 2 täiendkoolituspunkti

Üritusele registreerumiseks palun täitke vastav vorm siin.

Lisainfo:
Kristina Zolina
E-mail: kristina.zolina@tamro.com
Telefon:   +372 650 36 01
Jaga