Düslipideemia ravijuhend toob olulisi muudatusi perearstide praktikasse

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Põhja-Eesti regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst-kardioloogiakeskuse teadusjuht prof Margus Viigimaa sõnul on düslipideemia ravijuhendis muudatusi nii diagnostika kui ravi osas.

„Ravijuhendis on tõusnud kujutisdiagnostika, kaltsiumiskoori ja unearterite uurimise osa. Lipoproteiin a on omandanud olulisema tähenduse ning sellele antakse umbes samasugune tähtsus kui nn halvale kolesteroolile kardiovaskulaarriski puhul,“ tõi prof Viigimaa välja.

Ravi eesmärkväärtused on Viigimaa sõnul muutunud karmimaks ehk madalamaks. „Tegu on suure muudatusega ning selle saavutamiseks tuleb kasutada maksimaalses doosis statiine, kui sel viisil eesmärke ei saavuta, siis kombineerida ravi esetimiibiga. Kui eesmärke ei õnnestu endiselt saavutada, siis on võimalus kasutada uut bioloogilist ravi (PCSK-9 inhibiitoreid). Bioloogilise ravi tõendusklass on tõusnud IA tasemele,“ selgitas Viigimaa.

Seminari "Düslipideemia ning diabeedi ja kardiovaskulaarhaiguste seoseid käsitlevate ravijuhendite koolitused perearstidele" kava ja registreerimine:

seminarile Tartus (26.11) SIIN

Jaga