Düslipideemia ning diabeedi ja kardiovaskulaarhaiguste seoseid käsitlevate ravijuhendite koolitused perearstidele

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Novembris toimub Tallinnas ja Tartus Celsiuse täiendkoolitussari perearstidele pealkirjaga "Düslipideemia ning diabeedi ja kardiovaskulaarhaiguste seoseid käsitlevate ravijuhendite koolitused perearstidele"

2. tüüpi diabeediga patsientide kardiovaskulaarne risk on meestel kolm ja naistel isegi viis korda kõrgem kui mittediabeetikutel. Sageli kaasneb düslipideemia, mis tõstab riski veelgi. Euroopa Kardioloogide Seltsi 2016. aasta juhised soovitavad, et kõik 2. tüüpi diabeedi patsiendid vajavad lipiide langetavat ravi.

LDL-kolesterooli eesmärkväärtus on diabeetikul organkahjustuse ja/või kaasuvate riskitegurite korral 1.8mmol/l. Ameerika Diabeediassotsiatsiooni ja Euroopa Diabeediuuringute  Assotsiatsiooni  2018. aasta juhistes tuuakse antidiabeetilises ravis välja valikpreparaadid erinevate kaasuvate südamehaiguste korral. 

Koolituspäeva juhivad ja neid teemasid käsitlevad Margus Viigimaa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst-kardioloogiakeskuse teadusjuht ning Anu Ambos, Põhja-Eesti Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku endokrinoloog-ülemarst.

Vaata lähemalt:

Tallinn (14.11)

Tartu (26.11)

Jaga