Kutse kliinilisele konverentsile „Immuunsüsteem ja vähk“

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Tartu Ülikooli Kliinikumi Hematoloogia-onkoloogia kliinik, Eesti Kliiniliste Onkoloogide Selts ja Eesti Immunoloogide ja Allergoloogide Selts koostöös ja Celsius Healthcare’iga kutsuvad neljapäeval, 18. mail kliinilisele konverentsile „Immuunsüsteem ja vähk“. Konverents toimub Dorpati konverentsikeskuses Tartus.

Konverentsile on oodatud onkoloogid, perearstid, immunoloogid ja teised tervishoiutöötajad.

Konverentsi esimeses pooles räägitakse kasvajahaige immuunsüsteemist ning immuunravi uutest suundadest onkoloogias ning uutest ravimitest ja nende kõrval- ja koostoimetest. Samuti antakse nõu, kuidas immuunravi kõrvaltoimeid ära tunda ja ravida. Räägitakse lähemalt tänapäevastest immuunravi ja kiiritusravi võimalustest ning nende efektiivsusest. 

Dr Jana Jaal selgitab, et uute efektiivsete ravimitega kaasnevad ka uued kõrvaltoimed, mis vajavad teistsugust käsitlust. Loe täpsemalt siit!

Konverentsi teises sessioonis räägitakse onkoloogiliste patsientide immuniseerimisest. Samuti tuleb juttu sellest, kas immuunsüsteemi tuleks toetada ka palliatiivses ravis. Lähemalt arutletakse alternatiivmeditsiini võimaluste üle immuunravi tegemisel. Kas ravis võiks üldse alternatiivmeditsiini võimalusi kasutada? Kui jah, siis kas sellest piisab? Laborispetsialist tutvustab lähemalt paraneoplastilisi sündroome ehk kasvaja indutseeritud immunoloogilisi reaktsioone, mis on algselt organismi kaitsemehhanism kasvaja vastu, kuid mis tabavad n-ö ekslikult närvisüsteemi rakke.

Konverentsil käsitletakse ka anafülaktilisi reaktsioone kemoteraapiale ja desensibiliseerimist.

Kuni 3. maini on konverentsile registreerimine soodsam!

Vaata konverentsi ajakava ja registreeru siin!


Jaga