Veebiseminar: migreeni diferentsiaalne diagnostika

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Migreen on kõige sagedasem ja kõige kulukam neuroloogiline haigus. WHO on aastaid kuulutanud migreeni üheks prioriteetsemaks tervishoiu valdkonnaks globaalselt ja liigitanud haigust enim puuet põhjustavate haiguste hulka.

Uuringud on näidanud, et puudega elatud aastate arvestuses paigutub migreen kas 1. või 2. kohal kõikidest inimkonna haigustest. Haigusega puutuvad kokku kõige enam esmatasandi arstid ja neuroloogid. Vaatamata sellele on kliinilises praktikas sagedased migreeni diagnostilised vead. Kuna haiguse ravis on viimastel aastatel toimunud suuri läbimurdeid ning lisaks juba olemasolevatele ravivõimalustele on lähiaastatel oodata veel mitmeid täiesti uusi ravimite gruppe nii hoo-, kui profülaktilises ravis, on järjest olulisemaks muutumas haiguse äratundmine ja korrektne diagnoosimine.


Koolituspäeva juhib Mark Braschinsky, Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloogia vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli neuroloogia lektor; Eesti Peavalu Seltsi president.
Seminar on suunatud kõikidele teemast huvitatud arstidele.


01.10 (vene keeles) registreerimine: https://www.med24.ee/koolituskalender/veebiseminar-migreeni-diferentsiaalne-diagnostika-vene-keeles
05.10 registreerimine: https://www.med24.ee/koolituskalender/veebiseminar-migreeni-diferentsiaalne-diagnostika

Jaga