Uni ja vaimne tervis

Üle 50% inimestest ei ole enda unehäiretest teadlik. See on eriti ohtlik, kuna uni on inimese jaoks sama oluline ja vältimatu nagu hingamine, vee joomine ja söömine, sest une ajal taastuvad olulised kehafunktsioonid. Sellepärast muutubki üldine ensetunne kehvaks, kui unetunde ei ole öösel piisavalt. Halb unekvaliteet mõjutab oluliselt nii füüsilist kui ka vaimset tervist. Unehäirega inimestel on suurem risk haigestuda depressiooni ning neil võib esineda kontrollimatut isu ja sellest tulenevat kaalutõusu. Sageli esinevad vaimse tervise probleemid ja unetus üheaegselt. 

 

Kuidas täpsemalt on omavahel seotud uni ja vaimne tervis, millised võivad olla unehäirete tagajärjed inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele ning kuidas peaks sellise murega inimest aitama. Otsime vastust neile ja muudele olulistele küsimustele.

 

Lektoriks on dr Tuuliki Hion Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Ida-Viru Keskhaigla psühhiaater, unearst ja psühhoterapeut. Doktor on Eesti Unemeditsiini Seltsi asutajaliige ning tegutsenud antud valdkonnas juba üle 20 aasta. Dr Hioni südameasjaks on arendada unemeditsiini eriala ja võtta sõna une ja vaimse tervise teemadel.

 

Videokoolitus on vaadatav kuni 01.12.2022. Täiendkoolituspunkte oli võimalik teenida kuni 12. aprillini 2022 kõigil, kes vaatasid video ära ning vastasid pärast seda küsimustikule. Digitaalsed tunnistused väljastab Eesti Unemedistiini Selts 19.04.2022 otse e-postile. 

NB! Videokoolitus on tasuta, aga video nägemiseks logige sisse oma med24 kasutajakontole, lisage koolitus ostukorvi ja täitke vajalikud andmed. Küsimuste korral võtke meiega ühendust meilil konverentsid@celsius.ee.

Korraldaja: Eesti Unemeditsiini Selts
Sihtrühm: tervishoiutöötajad
Täienduspunkte: 1

Seda haridusalast tegevust toetab iPharma.

Uni ja vaimne tervis
Uni ja vaimne tervis