Vaimse tervise vitamiinid (TÜK)

Lisa kalendrisseVaimse tervise vitamiinid (TÜK)20-02-2023 00:00trueVaimse tervise vitamiinid (TÜK)*Kestvus: * 8 akadeemilist tundi...SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Koolituskeskuse auditoorium (L.Puusepa 2, Tartu)

Toimumiskoht: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Koolituskeskuse auditoorium (L.Puusepa 2, Tartu)
Toimumisaeg: E, 20. Veebruar 2023
Korraldaja: Tartu Ülikooli Kliinikum

Kestvus:  8 akadeemilist tundi

Koolitaja: Marju Koor - psühholoog; suhtlemis- ja motivatsioonitreener

Hind km-ga: 84 eurot

Eesmärk: analüüsida iseenda vaimse tervise peamisi indikaatoreid, paremini märgata ohutegureid ja nende ennetamisvõimalusi ning praktiseerida erinevaid vaimset terviset säilitavaid ja tugevdavaid tehnikaid.
 

Tutvustus

• Hea vaimse tervise indikaatorid e. osalejate reaalsuskontroll iseenda vaimse tervise hetkeseisundist (test ja enesevaatlus)
• Peamised takistused hea vaimse tervise hoidmisel: indiviidist, keskkonnast ja teistest inimestest tulenevad mõjud. Kuivõrd saame seda kontrollida ja muuta?
• Lapsepõlve mõjud: positiivse minapildi, enesehinnangu ja -kindluse kujunemise alused. Väljakujunenud enesekohaste uskumuste e. “elureeglite” muutmine parema kriisikindluse saavutamiseks keerulistes olukordades. Enesehinnangu tõstmise praktilised harjutused.
• Erinevad inimesed, erinevad käitumised e. personaalse käitumistüübi määratlemine DiSC-mudeli põhjal. Millised on iga käitumistüübi peamised riskifaktorid vaimse tervise hoidmisel ja kuidas ennast paremini hoida teiste inimestega suhtlemisel. Ületame tõkkeid manipuleerivate, domineerivate ja agressiivsete inimestega suhtlemisel.
• Emotsioonid: millised on negatiivsete emotsioonide (nt. süütunne, hirm, pettumus, kurbus, viha) peamised “käivitajad”. Märkame ja sekkume, et vähendada “käivitajate” mõju vaimsele tervisele.
• Muretsemine ja ülemõtlemine: miks satume sellesse “nõiaringi” ja kuidas sellest välja astuda. Praktiseerime KKT, lahenduskeskse lühiteraapia ja supervisiooni tehnikaid muretsemise ja ülemõtlemise vähendamiseks.
• Kõik saab alguse mõtlemisest - mis mõjutab meie mõtlemist, miks on seda nii raske muuta isegi kui väga tahame ning kuidas seda siiski teha. Esimesed sammud mõtete korrastamiseks.
• Enesevaatlus e. teadveloleku, visualiseerimise ja positiivse enesesisenduse parimad praktikad.

Metoodika: tegemist on praktilise koolituspäevaga, mistõttu on koolitusele oodatud inimesed, kellel on valmisolek iseennast analüüsida, jagada oma kogemust ja õppida teiste omast ning harjutada erinevaid tehnikaid vaimse tervise tugevdamiseks ning reflekteerida kogetut väiksemas v. suuremas grupis.

Lisainfo ja registreerumine SIIN