Süljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (EHL)

Lisa kalendrisseSüljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (EHL)12-11-2021 00:00trueSüljenäärmete haigused, nende diagnostika ja ravi (EHL)*Lektorid: *Professor Edvitar Leibur, dotsent Tiia Tamme, dotsent Oksana ...Tallinn

Toimumiskoht: Tallinn
Toimumisaeg: R, 12. November 2021
Korraldaja: TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus

Lektorid: Professor Edvitar Leibur, dotsent Tiia Tamme, dotsent Oksana Ivask

Osavõtutasu: 95 €

Maht: 10TP

Antakse ülevaade süljenäärmete kirurgilisest anatoomiast, käsitletakse süljenäärme põletike, süljekivitõve, M. Sjögreni, kasvajate ja tsentraalsete süljesekretsiooni häirete etiopatogeneesi ning kliinilist sümptomatoloogiat. Tähelepanu osutatakse erinevatele täiendavatele uuringutele süljenäärmete patoloogia diagnostikas ja tutvustatakse ravivõimalusi (k.a. sialoendoskoopia, sialolitotripsia jne.) ja ravitaktikat. Käsitletakse võimalusi süljesekretsioonihäirete ravis, kaasaarvatud ka Botulinum toksiiniga (BTX-A). Arutletakse vigu ja raskusi ülaltoodud patoloogiate diagnostikas ja ravis. Antakse ülevaade näopiirkonna valudest ja nende seostest süljenäärmetega.

Õpiväljundid: kursuse lõpuks omandab kursant teadmisi erinevate süljenäärmete patoloogiate etiopatogeneesi mehhanismidest, teab kliinilist sümptomatoloogiat, on võimeline läbi viima diferentsiaaldiagnostikat, õpib tundma kaasaegseid ravivõimalusi.

Info: taiendus@med.ut.ee tel.7318109

Registreerumine SIIN